Niespodziewany zwycięzca Memoriału Janusza Polubca. Sparta zawiodła... rywala

Grająca na co dzień w A klasie drużyna Sowianki Sowno okazała się najlepsza spośród grona sześciu zespołów, które w sobotę rywalizowały na płotowskim stadionie w siódmym Memoriale imienia Janusza Polubca. Po raz drugi swoich rywali zawiodła gryficka Sparta – po tym, jak w lipcu gryficzanie nie zebrali kadry na sparingowy mecz z Regą tym razem nie doszło do skutku spotkanie w Brojcach.

Ruszyły rozgrywki na czwartoligowym froncie. W Trzebiatowie beniaminek, Intermarche Rega, okazał się lepszy od Olimpu Gościno zwyciężając 2:1 po golach Mariusza Kurczaka i Pawła Samulskiego. Wyniki pozostałych spotkań 1 kolejki: MKP Szczecinek – Osadnik Myślibórz 3:1, Intermarche Rega Trzebiatów – Olimp Gościno 2:1, Sokół Karlino – Leśnik Manowo 2:1, Jeziorak Szczecin – Hutnik Szczecin 3:0, Ina Goleniów – Kluczevia Stargard 2:2, Gryf Polanów – Rasel Dygowo 2:1, Morzycko Moryń – Sparta Węgorzyno 4:2, Gryf Kamień Pomorski – Vineta Wolin 2:1, Iskra Białogard – Bałtyk Koszalin 0:0.

Do zbliżającej się wielkimi krokami inauguracji rozgrywek Szczecińskiej Klasy Okręgowej przygotowuje się rewalskie Wybrzeże. Tym razem drużyna dowodzona z ławki przez trenera Tadeusza Piotrowskiego ograła A klasową Koronę Stuchowo 3:1. Zespół znad morza sezon 2017/2018 rozpocznie meczem przed własną publicznością z rezerwami Błękitnych Stargard. Ostatni sparing miał rozegrać również beniaminek z Brojc a rywalem podopiecznych trenera Marcina Kańczuckiego miała być Sparta Gryfice. Niestety, na trzy godziny przez planowanym początkiem test-meczu gryficzanie poinformowali, że z powodów osobistych i zawodowych swoich piłkarzy nie są w stanie skompletować kadry na to spotkanie i nie stawią się w Brojcach. Sympatycy Sparty są zaniepokojeni zaistniałą sytuacją tym bardziej, że już za pięć dni rozpoczną się rozgrywki w „okręgówkach”.

Polonia Płoty rywalizowała w VII Memoriale imienia Janusza Polubca i był to dla drużyny prowadzonej przez Pawła Przybysławskiego ostatni test przed startem rozgrywek ligowych. Drużyna z Płotów zajęła niezbyt satysfakcjonujące trzecie miejsce – zwyciężyła A klasowa Sowianka Sowno, która w finale pokonała Zielonych Wyszobór. Polonia w meczu o trzecie miejsce ograła Lotnika Czarne, miejsce piąte zajęła Reprezentacja Sędziów ZZPN a ostatnia, szósta lokata, przypadła Gardomince Mechowo. Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Ślęzak reprezentujący barwy Sowianki. Ostatni sparing rozegrali Błękitni Trzygłów, którzy ulegli na własnym boisku Iskrze Golczewo, grającej na co dzień o jeden szczebel rozgrywkowy wyżej niż trzygłowianie, 3:5. Rozgrywki Klasy Okręgowej Północnej rozpoczną się od mocnego uderzenia – w Płotach miejscowa Polonia podejmować będzie Błękitnych Trzygłów.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia