Niespodzianka w Płotach. Rega wróciła na właściwe tory. Porażka Sparty.

W Wielką Sobotę zajmująca przedostatnie miejsce w Szczecińskiej Klasie Okręgowej płotowska Polonia rozbiła na własnym boisku lidera, Błękitnych II Stargard. Po dwóch remisach z rzędu zwycięstwo odniosła Intermarche Rega Trzebiatów. Porażki w „meczu na szczycie” Klasy Okręgowej Północnej doznała Sparta Gryfice, swoje mecze wygrały zespoły Błękitnych Trzygłów i Wichra Brojce.

Na stadionie w Płotach w spotkaniu dwudziestej serii gier Szczecińskiej Klasy Okręgowej zajmująca przedostatnie miejsce Polonia podejmowała lidera ze Stargardu. Rezerwy Błękitnych nie mogły liczyć na wzmocnienia z pierwszego zespołu grającego w drugiej lidze który w tym samym czasie rozgrywał swój mecz w Zambrowie. Wykorzystali to gospodarze, którzy po dublecie Mariusza Stachowiaka i jednym trafieniu Pawła Mireckiego zwyciężyli 3:0. Drużyna z Płotów ma 14 punktów na koncie i nadal zajmuje przedostatnie, piętnaste miejsce. Rewalskie Wybrzeże nie zdołało odnieść pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Zespół znad morza podejmował w Niechorzu drużynę Błękitu Pniewo. Po pierwszych 45 minutach goście prowadzili 1:0, w 54 minucie stan rywalizacji wyrównał Jacek Girczyc a jak się później okazało ustalił wynik meczu na 1:1. Wybrzeże nadal plasuje się na dziesiątej pozycji i ma 24 punkty w dorobku. Po dwóch remisach z rzędu zwycięstwo odniosła Intermarche Rega Trzebiatów. W „małych derbach” podopieczni Kamila Twarzyńskiego pokonali Iskrę Golczewo 2:0, pierwszego gola zdobył w 72 minucie Igor Duńczak, wynik meczu ustalił siedem minut później Paweł Samulski. Rega zajmuje trzecie miejsce z 47 punktami, lecz ma tylko jeden punkt straty do wyprzedzających ją drużyn Błękitnych II Stargard i Morzycka Moryń. Wyniki 20 kolejki: Stal Szczecin – Czarni Lubanowo 3:0, Chemik Police – Piast Karsko 6:0, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękit Pniewo 1:1, Mierzynianka Mierzyn – Ina Ińsko 6:0, Intermarche Rega Trzebiatów – Iskra Golczewo 2:0, Morzycko Moryń – Arkonia Szczecin 3:0, Odra Chojna – Zorza Dobrzany 2:1, Polonia Płoty – Błękitni II Stargard 3:0.

W Klasie Okręgowej Północnej po raz kolejny na własnym boisku złudzeń rywalom nie pozostawił brojecki Wicher. Tym razem brojczanie rozbili drużynę Promienia Mosty 5:1. Już po 20 minutach miejscowi prowadzili 2:0 po trafieniach Szymona Makarewicza i Marcina Kocura, w 23 minucie gry goście zdobyli gola kontaktowego i wynik 2:1 utrzymywał się aż do 67 minuty. Autorami kolejnych bramek dla Wichra byli Oskar Marcinkowski, Jacek Chołys i Marcin Kocur. Wicher jest wiceliderem Klasy Okręgowej Północnej i ma 46 „oczek” na koncie, traci do liderującej Floty Świnoujście dziewięć punktów i ma trzy „oczka” przewagi nad trzecią Masovią Maszewo, która w sobotę pokonała w Gryficach Spartę 2:0. Licznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim im. Karola Kucharskiego kibice nie oglądali futbolowych „fajerwerków”, w grze obu zespołów było dużo niedokładności i niecelnych zagrań, być może w jakimś stopniu miał na to wpływ stan gryfickiego boiska. Do przerwy goli nie było, chwilę po rozpoczęciu drugiej części pojedynku sprytem wykazali się przyjezdni, którzy wykorzystali gapiostwo zawodników Sparty szybko rozgrywając rzut wolny i zdobywając gola. Mimo usilnych starań miejscowym nie udało się doprowadzić do remisu, goście natomiast podwyższyli prowadzenie i zwyciężyli 2:0. Sparta zajmuje piąte miejsce z 37 punktami w dorobku. Aż dziewięć goli zobaczyli kibice na boisku w Trzygłowie, gdzie Błękitni ograli Odrzankę Radziszewo 6:3, trzy trafienia były dziełem Bartłomieja Ułasiuka, po jednym dołożyli Jakub Gnat, Maciej Cymkiej i Eryk Roszkowski. Trzygłowianie zdobyli dotychczas 32 punkty co pozwala im zajmować siódmą lokatę. Wyniki 20 kolejki: Iskierka Szczecin – Zootechnik Kołbacz 7:0, Sarmata Dobra – Flota Świnoujście 1:7, Ehrle Dobra Szczecińska – Pomorzanin Krąpiel 9:0, Pomorzanin Nowogard – Mewa Resko 1:2, Tanowia Tanowo – Orzeł Łożnica 1:2, Sparta Gryfice – Masovia Maszewo 0:2, Wicher Brojce – Promień Mosty 5:1, Błękitni Trzygłów – Odrzanka Radziszewo 6:3.