Mobilne Muzeum Multimedialne w Gryficach

Przez dwa dni w Gryficach gościło Mobilne Muzeum Multimedialne. W tym czasie przygotowaną z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy galerię odwiedziło ponad 500 osób.

Na Placu Zwycięstwa Mobilne Muzeum Multimedialne pojawiło się w ramach Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Podczas zwiedzania można było zapoznać się z biografiami najznamienitszych postaci tamtych czasów, a specjalne, interaktywne urządzenia przybliżały ich dokonania.

- Celem wystawy jest przybliżenie i wzmacnianie przekazu radosnego świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głównym przekazem muzeum jest pokazanie za pomocą multimediów i nowoczesnych technologii dokonań Polaków w okresie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, czyli w 20-leciu międzywojennym, oraz przedstawienie osiągnięć Polaków i ich wynalazków, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju kraju oraz nauki – przekazuje Krzysztof Budziński koordynator Muzeum Multimedialnego i dodaje, że w Gryficach muzeum cieszyło się bardzo dużą popularnością. W ciągu dwóch dni odwiedziło je ponad 500 osób.

Projekt Mobilne Muzeum Multimedialne został zrealizowany z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia