Młodziczki Plasu zakończyły przygodę z Mistrzostwami Polski

Na piątej lokacie zakończyły udział w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski młodziczki gryfickiego Plasu. Zmagania w lubuskim Zbąszynku wygrały gospodynie, miejscowy SPS. Drugim zespołem, który uzyskał kwalifikacje to turnieju półfinałowego jest Wieżyca 2011 Stężyca.

Podopieczne trenera Przemysława Melnika udział w turnieju ćwierćfinałowym rozpoczęły od dwóch spotkań fazy grupowej. Pierwszym rywalem gryficzanek był zespół Hetman Sobieski Poznań. Sety były wyrównane, jednak w obu przypadkach lepsza okazała się drużyna z wielkopolski zwyciężając 25:20 oraz 25:23 i w całym meczu 2:0. W drugim spotkaniu siatkarki z Gryfic rywalizowały z miejscową drużyną, SPS-em Zbąszynek. Gospodynie nie były „gościnne” zwyciężając oba sety, kolejno 25:19 i 25:8. Ostatecznie najlepszym zespołem grupy B okazał się SPS, który pokonał drużynę z Poznania 2:0. Rywalizację w grupie A wygrała Wieżyca 2011 Stężyca, która wyprzedziła Pomorzanki ze Szczecina i Volley Gubin/Lubsko. W meczu o miejsca 5-6 w ostatecznej klasyfikacji turnieju Gryf Arena Plas ograła Volley 2:0, zwyciężając w setach 25:13 oraz 25:23. Do turnieju półfinałowego awansowały dwie najlepsze drużyny, SPS Zbąszynek i Wieżyca 2011 Stężyca. Zwycięzcą turnieju w Zbąszynku zostały gospodynie, które pokonały w meczu o pierwsze miejsce Wieżycę 2:0.