Młody gitarzysta walczy o stypendium. Piotr potrzebuje Waszych głosów

11-letni Piotr Piętal zakwalifikował się do III etapu konkursu Enei „Akademia Talentów". Utalentowany muzyk ma szansę wygrać stypendium, które pozwoli mu poszerzać swoje umiejętności w grze na gitarze.
 

Rozpoczął się III etap konkursu Enei „Akademia Talentów”, skierowanego do młodych talentów. Wśród walczących o zwycięstwo w kategorii sztuka jest 11-letni Piotr Piętal z Rotnowa (gm. Gryfice). Utalentowany młody muzyk może w nim wygrać 3 tys. złotych.

Piotr, który jest uczniem V klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach i jednocześnie IV klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Gryficach. Swoją przygodę z grą na gitarze rozpoczął cztery lata temu. Pierwsze wyróżnienie - na międzynarodowym konkursie gitarowym, otrzymał już po niespełna 9 miesiącach nauki gry. Do tej pory został laureatem 13 konkursów instrumentalnych m.in. w Hiszpanii oraz uczestniczył z powodzeniem w kilkunastu konkursach np. recytatorskich, przedmiotowych, strzeleckich.

Największym osiągnięciem Piotra był występ z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie stanowiący niezwykle rzadką nagrodę konkursową. Będąc laureatem konkursu „Edu Virtuoso” jako 10-latek zagrał z orkiestrą Koncert D-dur RV- 93 Antonio Vivaldiego. Piotr w ramach nagrody specjalnej międzynarodowego konkursu zagrał także podczas koncertu w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jego pasją jest gra na gitarze i komponowanie własnych utworów.

- Dalszym rozwoju mojej pasji pomogłoby mi stypendium Enea „Akademia Talentów”. Jest ona dla mnie wielką nadzieją na spełnienie marzeń o uczestnictwie w warsztatach gitarowych, lekcjach mistrzowskich i prestiżowych konkursach. To dzięki Enei i takiemu przedsięwzięciu mógłbym dalej realizować swoje plany. Proszę, pomóżcie mi w tym – mówi w przygotowanym zadaniu konkursowym Piotr.

Głosowanie trwa do 24 stycznia br. Piotr liczy na wasze głosy. Głosować można TUTAJ.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia