Mieszkaniec Trzebiatowa ofiarą dopalaczy? Wykaże to sekcja zwłok i opinie biegłych

Prokuratura Rejonowa w Gryficach prowadzi śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny, którego ciało wyłowiono z rzeki w Trzebiatowie. Co doprowadziło do jego zgonu, wykażą sekcja zwłok, badania toksykologiczne i opinie biegłych.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzoruje postępowanie w związku z wczorajszym (07.06.) ujawnieniem zwłok w Trzebiatowie. Dryfujące w rzece Redze na wysokości mostu przy ulicy Mostowej, ciało młodego mężczyzny, znaleźli po południu przechodnie.

- W tej sprawie wszczęte zostało śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci tego mężczyzny, tj. z art. 155 kk. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego, ponadto prokuratura uzyska również opinie biegłych – przekazuje naszej redakcji Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jak na razie, prokuratura nie łączy śmierci mężczyzny ze sprawą podejrzewanego o handel dopalaczami i przebywającego w areszcie Aleksandra N. To ten mężczyzna miał rozprowadzać środki psychoaktywne, po zażyciu których kilkanaście osób znalazło się w szpitalu.

- Te dwie sprawy prowadzone są niezależnie od siebie, ale prokuratura kompleksowo będzie wyjaśniała kwestie śmierci tego mężczyzny. Kluczowymi dowodami będą przede wszystkim opinie biegłych zarówno z zakresu medycyny sądowej, jak i z zakresu toksykologii – przekazuje Joanna Biranowska-Sochalska i dodaje - jeżeli okaże się, że te sprawy mają ze sobą związek, to oczywiście całość nie pozostanie bez wpływu.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia