Mieszkańcy posadzą drzewa swoim dzieciom. „Jedno dziecko - jedno drzewo"

Kolejne gminy z powiatu gryfickiego włączyły się do akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo". Projekt realizowany jest wspólnie z Ministerstwem Środowiska i Lasami Państwowymi. Rodzice, którym urodziło się dziecko, otrzymają drzewo do posadzenia. Pierwsze drzewka z imienną tabliczką, nasadzone będą jeszcze we wrześniu. 

W miniony czwartek (12.09.) na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Bażyna” w Pogorzelicy podpisane zostały Listy Intencyjne w ramach programu „Jedno dziecko - jedno drzewo".

Do projektu realizowanego wspólnie z Ministerstwem Środowiska i Lasami Państwowymi przystąpiły gminy Rewal, Karnice, Trzebiatów, Gryfice, Brojce, Świerzno oraz Dziwnów. Listy Intencyjne z włodarzami gmin podpisał Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek.

W ramach akcji rodzice, którym od stycznia do sierpnia br. urodziło się dziecko, będą mogli posadzić drzewko upamiętniające to ważne dla nich wydarzenie.

Drzewka, z imienną tabliczką, będą posadzone na przełomie września i października tego roku w miejscach wskazanych przez gminy.

W sierpniu do akcji przystąpiła gmina Płoty. 

Tekst. na podst. gryfice.szczecin.lasy.gov.pl

Foto: gryfice.szczecin.lasy.gov.pl

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia