Mieszkańcy Gorzowa zdewastowali ławki w Mrzeżynie. Gorzów przeprasza za wandali! [ZDJĘCIA]

Turyści z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy przyjechali na wakacje do Mrzeżyna, nie popisali się kulturą osobistą. Na ławkach pozostawili po sobie brzydką pamiątkę. Nie wiedzieli, że o ich popisie dowie się całe miasto, z którego przyjechali. Teraz Gorzów Wielkopolski przeprasza i zbiera na nową ławkę dla Mrzeżyna.

Mieszkańcy Mrzeżyna (gm. Trzebiatów) dbają o swoją turystyczną miejscowość. Nikt nie ma wątpliwości, że oprócz czystej plaży, jest jeszcze zadbane miasteczko. Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Mrzeżyna, ceni kurort właśnie za czystość. Niestety, niektórzy goście nie potrafią uszanować wspólnego dobra i próbują zepsuć wizerunek niewielkiego wakacyjnego kurortu. Tak jest w przypadku gości z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy "bawili" się w Mrzeżynie. Najprawdopodobniej młodzi ludzie popisali markerami nowe ławki.

Na akt wandalizmu zareagowali dziennikarze lokalnego serwisu na Facebook-u TERAZ MRZEŻYNO i MRZEŻYNO24. Na swoich profilach udostępnili zdjęcia, na których widać zdewastowane ławki. "Piękną pamiątkę zostawiliście... Nie pozdrawiamy sprawców. PS. Pięknie promujecie Gorzów Wielkopolski. - napisali dziennikarze lokalnego medium.

Cały Gorzów już wie, co zrobili niekulturalni mieszkańcy ich miasta. Wszystko za sprawą gorzowskiego serwisu informacyjnego Gorzowianin.com. Dziennikarze portalu opublikowali zdjęcia zniszczonej ławki i szybko ustalili sprawców tego aktu wandalizmu. - Nie jesteśmy grafologami, nie znamy też miejskiego slangu, ale „wpisy” na jednej z ławek wyraźnie wskazują, że w Mrzeżynie dobrze bawili się mieszkańcy osiedla Staszica – a dokładniej uczniowie bądź absolwenci szkoły podstawowej numer 16. - czytamy na gorzowskim portalu. - Pozostaje nam tylko przeprosić za naszych mieszkańców, co niniejszym czynimy - pisze redakcja.

- Nie spodziewałem się takiej reakcji, cieszę się, że mój post dotarł do Gorzowa - mówi w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 Karol Krzyżanowski - redaktor naczelny TERAZ MRZEŻYNO. - Musimy dbać o naszą miejscowość i nikt nie może bezkarnie niszczyć tego, co tu tworzymy - mówi Krzyżanowski.

Mieszkańcy Gorzowa ewidentnie wstydzą się za swoich mieszkańców. Teraz, stworzyli specjalną zbiórkę pieniędzy, aby zebrać pieniądze na nową ławkę, która trafi do Mrzeżyna. 

Zobacz: Nowa ławka dla Mrzeżyna od Gorzowa Wlkp. Gorzów Wlkp. Przeprasza!

 

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia