„Maszyna do szycia, materiał, kolory, relax” – zaproszenie na wystawę

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Patchwork pt. „Maszyna do szycia, materiał, kolory, relax". 
 

Wernisaż odbędzie się 14 listopada (czwartek) 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach. Wystawa można oglądać przez cały 2019 r.

Szyjemy patchwork - w 2017 r. powstało miejsce - w Gryfickim Domu Kultury gdzie można szyć patchwork. To zszywanie skrawków materiału i tworzenie nowej jakości tkaniny. Metoda znana od wieków. Najstarszy patchwork znaleziono w egipskich piramidach. Metoda tworzona z potrzeby chwili znana na całym świecie. Obecnie przechodzi renesans - również w Polsce. Wystawy w Polsce są coraz częstsze, a w Europie, Azji i USA powszechne i bardzo cenione. Czasami oglądając pracę, widzimy obrazy tak doskonałe, że trzeba dotknąć, aby dostrzec tkaninę. W Gryfickim Domu Kultury poznajemy podstawy i kolejne techniki patchworku. Przedstawione prace obejmują techniki: art. quiltu, confetti, aplikacji odwróconej i klasyczne bloki. Życzymy miłych wrażeń i otwarcie się na nową (a może starą) technikę pracy z materiałem.

- Patchwork szyję od wielu lat. Po kursie u Anny Sławińskiej (twórczyni polskiej szkoły patchworku) zaczęłam zajmować się w mojej „pracowni po godzinach” różnymi technikami patchworku. Na zajęciach dzielę się swoją wiedzą z uczestniczkami zajęć. Dziś pierwsza wystawa z moimi pracami mam nadzieję, że ukaże Państwu tkaninę w innym, ciekawym świetle - mówi Jolanta Gliwa.

- Patchworkiem zajmuję się od kilku lat, najbardziej interesuje mnie quilt artystyczny, którego techniki pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkanin. Lubię eksperymentować, zszywać ze sobą skrawki tkanin często pozyskiwanych w ramach recyklingu art., czyli dawania drugiego życia niepotrzebnym ubraniom. Inspiruję się stylem boho i art déco. Szyję również rzeczy użytkowe na prezenty i aukcje charytatywne dla bezdomnych zwierząt oraz WOŚP - opowiada Lucyna Dybińska.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia