Lokomotywa Uśmiechu w drodze. Dziś Gryfice, jutro Łobez!

Trwa charytatywna akcja Lokomotywa Uśmiechu. W poniedziałek chwilę przed godz. 13-tą, kilkunastoosobowa grupa rowerzystów dotarła do Gryfic. We wtorek przedstawiciele powiatu gryfickiego, również na rowerach, wyruszą z pałeczką sztafetową, do Łobza. 
 

Lokomotywa Uśmiechu wyruszyła 4 września ze Stargardu. Od tej pory pałeczka sztafetowa, a dokładnie wielobarwna lokomotywa przekazywana za pomocą społeczników, dociera do kolejnych miejscowości w województwie. 

Dziś, (poniedziałek, 16 września) w ramach akcji grupa kilkunastu rowerzystów dotarła do Gryfic. Pałeczkę sztafetową od przedstawicieli powiatu kołobrzeskiego, przejął kierownik gryfickiej pływalni, który jest reprezentantem akcji w powiecie gryfickim. 

Na miejscu na rowerzystów czekał regeneracyjny posiłek i odpoczynek w basenie. 

W dalszą podróż pałeczka sztafetowa wyruszy we wtorek rano. Reprezentanci akcji w powiecie gryfickim, Łukasz Uldynowicz i Krzysztof Malicki zawiozą ją do Łobza. Około 50-kilometrową trasę pokonają rowerami. 

Lokomotywa Uśmiechu, to charytatywna akcja „od powiatu do powiatu”, która polega na przekazywaniu przez zorganizowane grupy pałeczki sztafetowej sportowcom w wytypowanych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Kilkudziesięciokilometrowe odcinki pokonywane są przez rowerzystów, krótsze – przez biegaczy lub kijkarzy. To wszystko ma na celu rozpropagowanie idei pomagania dzieciom będących w hospicjach, które potrzebują nie tylko wsparcia finansowego, ale również wsparcia społecznego.

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia