Lider w Trzebiatowie, Sparta nokautuje rywala, kolejny remis Wichra

Zespół trzebiatowskiej Regi odniósł piąte zwycięstwo na czwartoligowym froncie i po sześciu seriach gier zajmuje pierwszą lokatę w tabeli. W klasie A gryficka Sparta wysoko zwyciężyła w Szczecinie, trzy punkty zainkasowało również rewalskie Wybrzeże, porażek doznały drużyny z Płotów i Trzygłowa.

IV liga: piłkarze Intermarche Regi nie zwalniają tempa. W minioną sobotę podopieczni trenera Macieja Kiszkiela ograli na własnym terenie zespół Kluczevii Stargard. Jedynego gola w spotkaniu, który dał za razem trzy punkty gospodarzom, zdobył w 59 minucie Patryk Łapa. Dzięki temu zwycięstwu trzebiatowianie objęli prowadzenie w tabeli IV ligi mając jeden punkt przewagi nad drugim Chemikiem Police.

Wyniki 6 kolejki: Chemik Police – Morzycko Moryń 5:0, Vineta Wolin – Ina Goleniów 1:1, Olimp Gościno – MKP Szczecinek 4:0, Hutnik Szczecin – Orzeł Wałcz 2:2, Sparta Węgorzyno – Leśnik Manowo 1:1, Sokół Karlino – Błękitni II Stargard 2:4, Intermarche Rega Trzebiatów – Kluczevia Stargard 1:0, Gryf Kamień Pomorski – Gryf Polanów 2:1, Pogoń Połczyn Zdrój – Rasel Dygowo 0:4

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Intermarche Rega 16 pkt., 2. Chemik 15 pkt., 3. Ina 14 pkt. (…) 16. Gryf Polanów 4 pkt., 17. Hutnik 4 pkt., 18. Pogoń 0 pkt.

7 kolejka: sobota 15 września: 11:00 Kluczevia Stargard – Sparta Węgorzyno, 12:00 Orzeł Wałcz – Hutnik Szczecin, 14:00 Leśnik Manowo – Gryf Kamień Pomorski, 16:00 MKP Szczecinek – Intermarche Rega Trzebiatów, 16:00 Rasel Dygowo – Chemik Police, 16:30 Błękitni II Stargard – Hutnik Szczecin, 17:00 Morzycko Moryń – Vineta Wolin, 17:00 Ina Goleniów – Olimp Gościno. Niedziela 16 września: 16:00 Gryf Polanów – Sokół Karlino

A klasa grupa północna: trzeci remis w czterech dotychczas rozegranych pojedynkach zanotowała drużyna Wichra Brojce. Team dowodzony z ławki przez trenera Tomasza Błotnego podzielił się punktami w Dziwnowie z tamtejszym Jantarem remisując 0:0. Do Niechorza przyjechała, zamykająca tabelę i mająca zero punktów w dorobku, Arkonia Szczecin. W 13 minucie prowadzenie drużynie Wybrzeża dał Mateusz Świderski a jak się później okazało tym trafieniem zapewnił miejscowym skromne zwycięstwo 1:0. Powoli rozkręcają się piłkarze Sparty Gryfice, po zdobyciu pierwszych trzech punktów przed tygodniem tym razem podopieczni trenera Marcina Murawskiego rozbili na sztucznym boisku przy ulicy Witkiewicza w Szczecinie drużynę Ehrle Dobra Szczecińska. Prowadzenie gryficzanom dał w 34 minucie Kamil Motel, zaledwie 120 sekund później było już 0:2 po tym, jak piłkę w siatce umieścił Tomasz Wlaźlak. Po zmianie stron dwubramkowe prowadzenie gryficzan utrzymywało się aż do 72 minuty – wówczas trzeciego gola dla gości strzelił Robert Pałka a po niespełna sześciu minutach golkiper zespołu Ehrle po raz czwarty musiał wyciągać futbolówkę z bramki po celnym uderzeniu Tomasza Wlaźlaka. Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem lecz ostatnie słowo należało do Sparty a konkretnie do Tomasza Wlaźlaka, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 1:5. W nadchodzący weekend na Stadionie imienia Karola Kucharskiego w Gryficach w derbowym pojedynku Sparta zmierzy się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Fatalnie ułożyła się dla Błękitnych Trzygłów pierwsza połowa spotkania w Goleniowie z tamtejszym zespołem Center MD. Trzygłowianie na przerwę schodzili przegrywając 3:0, reprymenda udzielona w szatni przez trenera Damiana Ragusa podziałała mobilizująco na przyjezdnych, sześć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony bramkę strzelił Mateusz Gibas. Ten sam zawodnik zdobył gola kontaktowego w 71 minucie i trzygłowianie wrócili do gry. Mimo ambitnych starań gościom nie udało się doprowadzić do remisu, miejscowi byli za to bardziej skuteczni i w czwartej minucie doliczonego czasu gry postawili „kropkę nad i” ustalając wynik na 4:2. Płotowska Polonia do przerwy bezbramkowo remisowała z Mewą Resko, po godzinie gry prowadzenie objęli przyjezdni. Miejscowi dążyli do wyrównania lecz kolejny cios zadali piłkarze z Reska na dziesięć minut przed końcem meczu i wynik 0:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

Wyniki 4 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Sparta Gryfice 1:5, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Arkonia Szczecin 1:0, Orzeł Łoźnica – Fala Międzyzdroje 4:1, Polonia Płoty – Mewa Resko 0:2, Jantar Dziwnów – Wicher Brojce 0:0, Masovia Maszewo – Dąb Dębice 1:1, KP Przecław – Pomorzanin Nowogard 2:8, OKS Center MD Goleniów – Błękitni Trzygłów 4:2

Skrócona tabela po 4 kolejce: 1. Pomorzanin N. 10 pkt., 2. Mewa 9 pkt., 3. OKS Center 9 pkt., 4. Wybrzeże 7 pkt., 5. Błękitni 7 pkt., 6. Jantar 6 pkt., 7. Sparta 6 pkt., 8. Polonia 6 pkt. (…) 12. Wicher 3 pkt. (…) 15. Masovia 1 pkt., 16. Arkonia 0 pkt.

5 kolejka: sobota 15 września: 11:00 Arkonia Szczecin – Polonia Płoty, 16:00 Błękitni Trzygłów – Ehrle Dobra Szczecińska, 16:00 Dąb Dębice – KP Przecław, 16:00 Mewa Resko – Orzeł Łoźnica, 17:00 Masovia Maszewo – Wicher Brojce, 17:00 Sparta Gryfice – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 17:00 Pomorzanin Nowogard – OKS Center MD Goleniów. Niedziela 16 września: 15:00 Fala Międzyzdroje – Jantar Dziwnów

B klasa grupa 1: wyniki 3 kolejki: Sarmata Dobra – Prawobrzeże Świnoujście 1:4, Sowianka Sowno – Bałtyk Gostyń 8:0, Zalew Stepnica – Korona Stuchowo 2:3, Pionier Żarnowo – Promień Mosty 2:2, Znicz Wysoka Kamieńska – Radowia Radowo Małe 3:3, Bizon Cerkwica – Jastrząb Łosośnica 4:3. Pauza: Orzeł Prusinowo

Skrócona tabela po 3 kolejce: 1. Korona 9 pkt., 2. Prawobrzeże 7 pkt., 3. Sowianka 7 pkt., 4. Orzeł 6 pkt. (…) 8. Bizon 3 pkt. (…) 13. Jastrząb 0 pkt.

4 kolejka: sobota 15 września: 12:00 Orzeł Prusinowo – Sowianka Sowno, 16:00 Bałtyk Gostyń – Bizon Cerkwica, 16:30 Jastrząb Łosośnica – Sarmata Dobra, 17:00 Prawobrzeże Świnoujście – Zalew Stepnica. Niedziela 16 września: 16:00 Radowia Radowo Małe – Pionier Żarnowo, 16:00 Korona Stuchowo – Znicz Wysoka Kamieńska. Pauza: Promień Mosty

C klasa grupa 1: wyniki 2 kolejki: Pomorzanin Przybiernów – Zieloni Wyszobór 3:0, Lotnik Czarne – Sparta II Gryfice 6:1, Jantar II Dziwnów – Światowid 63 II Łobez 1:3, Gardominka Mechowo – Prawobrzeże II Świnoujście 0:4. Pauza: Orzeł Mrzeżyno

Skrócona tabela po 2 kolejce: 1. Prawobrzeże II 6 pkt. (…) 3. Lotnik 3 pkt. (…) 6. Sparta II 3 pkt., 7. Orzeł Mrzeżyno 0 pkt., 8. Zieloni 0 pkt., 9. Gardominka 0 pkt.

3 kolejka: sobota 15 września: 14:00 Orzeł Mrzeżyno – Gardominka Mechowo. Niedziela 16 września: 13:00 Prawobrzeże II Świnoujście – Lotnik Czarne, 16:00 Światowid 63 II Łobez – Pomorzanin Przybiernów, 18:00 Sparta II Gryfice – Jantar II Dziwnów. Pauza: Zieloni Wyszobór