Lider przyjedzie do Gryfic, derby w Trzebiatowie

No i doczekaliśmy się, już jutro początek rundy wiosennej w rozgrywkach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. W derbowym meczu zmierzą się drużyny Intermarche Regi i Wybrzeże Rewalskie Rewal. W Gryficach gratka dla kibiców, gdyż miejscowa Sparta podejmować będzie lidera, Flotę Świnoujście.

W Szczecińskiej Klasie Okręgowej o godzinie 15:00 na stadionie w Trzebiatowie rozpocznie się spotkanie Regi z Wybrzeżem Rewalskim. W sierpniowym meczu rozegranym w Niechorzu górą byli Trzebiatowianie, którzy zwyciężyli 1:0. Kilka tygodni później w rozgrywkach Pucharu Polski ZZPN oba zespoły spotkały się w Trzebiatowie, gdzie po serii rzutów karnych lepsze okazało się Wybrzeże. Rega zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów co liderujące rezerwy Błękitnych Stargard, drużyna Wybrzeża mająca czternaście punktów mniej zajmuje ósmą pozycję. Faworytem sobotniego pojedynku są zatem gospodarze, ale jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami. Również o godzinie 15:00 w Płotach zajmująca ostatnią lokatę Polonia zagra z rywalem „zza miedzy”, Iskrą Golczewo. Team z Golczewa zajmuje siódme miejsce i ma 23 punkty na koncie, o dziewiętnaście więcej niż drużyna płotowska. 16 kolejka, sobota 18.03.: 11:00 Stal Szczecin – Mierzynianka Mierzyn, 13:00 Chemik Police – Ina Ińsko, 14:00 Morzycko Moryń – Czarni Lubanowo, 14:00 Piast Karsko – Zorza Dobrzany, 15:00 Intermarche Rega Trzebiatów – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 15:00 Polonia Płoty – Iskra Golczewo, 16:00 Odra Chojna – Błękit Pniewo, 16:00 Błękitni II Stargard – Arkonia Szczecin.

O godzinie 14:00 w Klasie Okręgowej Północnej pierwszy gwizdek zabrzmi na boisku w Trzygłowie, gdzie miejscowi Błękitni spróbują pokonać zajmującą czwartą pozycję Mewę Resko. W sierpniu w Resku trzygłowianie odnieśli wysokie zwycięstwo 4:1, a w ubiegłym sezonie w Trzygłowie gospodarze sprawili drużynie z Reska tęgie lanie wygrywając 6:2. Faworyta w tym meczu ciężko wypatrywać, miejmy nadzieję, że trzy punkty zostaną w Trzygłowie. Godzinę później, o 15:00, na Stadionie Miejskim im. Karola Kucharskiego w Gryficach rozpocznie się szlagierowy pojedynek Sparty z liderem, Flotą Świnoujście. Drużyna z wyspy Uznam jesienią odniosła aż trzynaście zwycięstw, zremisowała w Maszewie oraz przegrała w Resku z Mewą 2:3. To właśnie te dwa mecze, w których pewnie zmierzający do wyższej klasy rozgrywkowej lider tracił punkty, dają nadzieję gryficzanom na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Faworytem spotkania jest oczywiście Flota, jednak Sparta na własnym boisku potrafi sprawić niespodziankę. Kibiców, którzy będą chcieli wybrać się na ten mecz uprzedzamy, że wejście na stadion dla fanów gospodarzy odbywać się będzie tylko i wyłącznie bramą od strony Parku Miejskiego, gdyż trybuna od strony ulicy (podobnie jak to miało miejsce kilka lat temu na meczu z Regą Trzebiatów) będzie w całości oddana kibicom Floty. Strefa techniczna przy budynku klubowym będzie całkowicie wyłączona z dostępności dla kibiców. W niedzielę o godzinie 11:00 na stadionie w Trzebiatowie swoje spotkanie w roli gospodarza rozegra brojecki Wicher. Rywalem podopiecznych trenera Józefa Andrzejewskiego będzie, zajmujący dopiero trzynaste miejsce, Pomorzanin Krąpiel. W sierpniu w Krąpielu brojczanie zwyciężyli 3:1. 16 kolejka, sobota 18.03.: 11:00 Ehrle Dobra Szczecińska – Iskierka Szczecin, 14:00 Błękitni Trzygłów – Mewa Resko, 14:00 Promień Mosty – Masovia Maszewo, 15:00 Pomorzanin Nowogard – Sarmata Dobra, 15:00 Tanowia Tanowo – Zootechnik Kołbacz, 15:00 Sparta Gryfice – Flota Świnoujście, 15:00 Odrzanka Radziszewo – Orzeł Łożnica. Niedziela, 19.03.: 11:00 Wicher Brojce – Pomorzanin Krąpiel.

A klasa grupa 1, 14 kolejka, sobota 18.03.: 14:30 Jantar Dziwnów – Znicz Wysoka Kamieńska, 15:00 Bizon Cerkwica – Intermarche Rega II Trzebiatów, 15:00 Bałtyk Gostyń – Fala Międzyzdroje, 15:00 Radowia Radowo Małe – Sowianka Sowno, 15:00 Pionier Żarnowo – Zieloni Wyszobór. Niedziela, 19.03.: 13:00 Jastrząb Łosośnica – Korona Stuchowo. Z rozgrywek przed startem rundy wiosennej wycofała się drużyna Bałtyku Międzywodzie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia