Liczyli i oni

Liczyli, liczyli i wyliczyli… W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Modlimowie rywalizowali o tytuł najlepszego eksperta z tabliczki mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się w każdy pierwszy piątek października. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i wyłonić mistrza w tej dziedzinie.

Uczniowie klas III-VIII i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Modlimowie po raz kolejny sprawdzali swoją umiejętność pamięciowego myślenia. Z zasadami „wielkiego egzaminu” zapoznała wszystkich nauczyciel matematyki - Natalia Chojnacka.

Uczniowie i nauczyciele zebrani w sali gimnastycznej otrzymali arkusze egzaminacyjne, po czym wielkiej ciszy, liczyli, liczyli i liczyli… Po zaciętej walce tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali: Bartłomiej Tomczyk - kl. III, Wiktoria Sobczak – kl. IV oraz Kewin Wojnarowski – kl. VIII.

Bohaterom dzisiejszych zmagań pogratulowała, a następnie życzyła im dalszych matematycznych sukcesów dyrektor szkoły Marzena Stępień. Teraz przed uczniami miesiące wytężonych ćwiczeń, a w przyszłym roku, kolejny „wielki egzamin”.

Tekst: Jolanta Mazur

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia