Koncert Wybrzeża w Gryficach, Sparta na łopatkach

W meczu IV rundy Pucharu Polski ZZPN zespół rewalskiego Wybrzeża rozbił na Stadionie Miejskim imienia Karola Kucharskiego gryficką Spartę strzelając aż dziewięć bramek. Autorem pięciu z nich był wychowanek Sparty, Marcin Pietrzak.

Gospodarze tylko przez pierwszy kwadrans środowego spotkania toczyli równą walkę z ekipą znad morza. Strzelanie rozpoczął Marcin Pietrzak, a w ciągu kolejnych minut zdobył jeszcze dwa gole tym samym kompletując klasyczny hat-trick. Tuż przed końcem pierwszej połowy czwartą bramkę dla przyjezdnych strzelił Kamil Kocieniewski. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy kolejne trafienie dołożył Marcin Pietrzak, wynik 5:0 utrzymał się do 80 minuty spotkania. W tym czasie goście mieli kilka znakomitych okazji po podwyższenia prowadzenia, jednak zabrakło im skuteczności. Sparta mogła zdobyć honorowego gola, najlepszej okazji nie wykorzystał Grzegorz Balkowski który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Szymonem Jabłońskim. W ciągu ostatnich dziesięciu minut Wybrzeże strzeliło aż cztery gole – po raz piąty na listę strzelców wpisał się Pietrzak, jedną bramkę zdobył Kamil Bogusz, dwa razy piłka wpadała do bramki miejscowych po pechowych interwencjach defensorów.

SPARTA GRYFICE – WYBRZEŻE REWALSKIE REWAL 0:9 (0:4)

Bramki: 0:1 Pietrzak 17', 0:2 Pietrzak 30', 0:3 Pietrzak 31', 0:4 Kocieniewski 44', 0:5 Pietrzak 50', 0:6 Pietrzak 80', 0:7 samobójcza 85', 0:8 Bogusz 87', 0:9 samobójcza 89'

Sparta Gryfice: Adam Markiewicz – Damian Rogulski (46' Krystian Nożownik), Mariusz Dąbrowski, Krzysztof Kubas (55' Kamil Stołowski), Cezary Gójski – Mariusz Remplewicz, Piotr Siemionow (46' Marcin Bober), Tomasz Kostrzewa, Grzegorz Balkowski, Maciej Szwech – Maciej Rogowski (46' Michał Korgul)

Wybrzeże Rewalskie Rewal: Szymon Jabłoński – Krzysztof Lisowski, Błażej Szczupaczyński, Krzysztof Guster, Tomasz Żoła (52' Krzysztof Andrzejewski) – Dawid Kujawski (70' Daniel Zgierski), Paweł Bogacz, Jacek Girczyc, Kamil Kocieniewski – Kamil Bogusz, Marcin Pietrzak

W innym spotkaniu Polonia Płoty pokonała w Nowogardzie tamtejszego Pomorzanina 4:1 i podobnie jak Wybrzeże Rewalskie awansowała do V rundy Pucharu Polski ZZPN