Kolej wąskotorowa na Pomorzu Zachodnim - zaproszenie na wykład 

Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Brojcach zapraszają na spotkanie poświęcone kolei wąskotorowej na Pomorzu Zachodnim. 

Serdecznie zapraszamy na wykład Pana Ryszarda Burzykowskiego o zachodniopomorskiej kolei wąskotorowej. Nasz gość "zabierze" słuchaczy w sentymentalną podróż do świata małych kolei. Niestety coraz mniej jest materialnych pozostałości po pomorskich wąskotorówkach. W najlepszym okresie funkcjonowania ich długość wynosiła ponad 600 km i była to najdłuższa sieć kolei wąskotorowych w Polsce. Koleje wąskotorowe odegrały olbrzymią rolę w gospodarce Pomorza. Niestety pod koniec lat 90. XX wieku musiały ustąpić miejsca nowocześniejszym środkom transportu - informują organizatorzy wydarzenia. 

Po wykładzie będzie można nabyć najnowszą publikację na prezentowany temat: Ryszard Burzykowski, Kolej wąskotorowa na Pomorzu Zachodnim. Pięknie wydana książka we formacie A4, s. 296, cena ok. 100 zł.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 stycznia w Sali wiejskiej w Brojcach, ulica Długa 43 D. Początek, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/474127093299521/

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia