Katarzyna Figura wkrótce odwiedzi Gryfice 

To prawdziwa gratka dla sympatyków Katarzyny Figury. Aktora już w listopadzie przyjedzie  na spotkanie autorskie do Gryfic. 
 

Spotkanie autorskie z Katarzyną Figurą odbędzie się w poniedziałek 18 listopada br. Aktorka, która w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotka się z gryficką publicznością, zaprezentuje fragmenty prozy Noblistki, Elfriede Jelinek oraz tekstów Fiodora Dostojewskiego. 

Początek spotkania godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Katarzyna Małgorzata Figura karierę aktorską zaczynała od epizodów w filmach Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Jerzego Hasa. W połowie lat 80. zasłynęła z ról w Pociągu do Hollywood i Kingsajzie, które utrwaliły wizerunek aktorki jako polskiej seksbomby. W pierwszej połowie lat 90. grała role w filmach zagranicznych, m.in. amerykańskich czy francuskich. Zasłynęła z komediowej roli Ryszardy Siarzewskiej w filmach Kiler i Kiler-ów 2-óch. W następnych latach zyskała uznanie krytyków filmowymi rolami w Ajlawju, Żurku, Ubu król, a także występami teatralnymi.

Laureatka Złotych Lwów dla najlepszej aktorki w 1999 i 2003, a także Orła w 2004. Od 2013 wykłada w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia