"Jedno dziecko - jedno drzewo" - posadzili drzewa w Karnicach

Przy szkole w Karnicach w ramach akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” zostało posadzonych 13 drzew dla upamiętnienia dzieci urodzonych w 2019 roku. Posadzono 8 dębów o imionach: Michał, Wiktor, Jakub, Fabian, Miłosz, Ignacy i dwukrotnie Franciszek oraz 5 lip o imionach: Marta, Łucja, Mia, Milena i Gabriela.

W poniedziałek 7 października w ramach akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” rodzice 13 nowych mieszkańców naszej gminy urodzonych w miesiącach od stycznia do sierpnia 2019 roku posadzili drzewka. Ceremonia rozpoczęła się od przywitania uczestników projektu i przedstawienia założeń akcji przez Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice Wojciecha Pietrzaka. Na terenie znajdującym się tuż za halą sportową w Karnicach posadzono 8 dębów symbolizujących chłopców i 5 sadzonek lip symbolizujących narodzone dziewczynki. Każde drzewko zostało oznaczone imienną tabliczką zawierającą także datę urodzenia, tak by w przyszłości rodziny mogły identyfikować się z własnoręcznie posadzonym drzewkiem. Akcja nawiązuje do dawnej polskiej tradycji, zgodnie z którą po narodzinach nowego członka rodziny sadzono drzewo, by móc przyglądać się i podziwiać, jak rośnie ono razem z dzieckiem. Tegoroczna akcja „Jedno dziecko-jedno drzewo” wzbudziła pozytywne emocje wśród mieszkańców Gminy Karnice, o czym świadczy liczne przybycie na to wydarzenie rodzin wraz ze swoimi pociechami. Upamiętnienie symbolicznym drzewkiem narodzin dziecka oraz 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe wpłynie pozytywnie na kształtowanie środowiska dla przyszłych pokoleń. Nową aleję drzew tworzą: dąb Michał, dąb Franciszek, dąb Jakub, dąb Fabian, lipa Mia, lipa Gabriela, dąb Miłosz, dąb Ignacy, lipa Marta, lipa Milena, lipa Łucja, dąb Wiktor i dąb Franciszek. Nie jest wykluczone, że niedługo uczestników przedsięwzięcia będzie znacznie więcej, ponieważ akcja ma być kontynuowana w przyszłym roku.

W najbliższym czasie kolejne drzewka posadzone zostaną w innych gminach naszego powiatu. 15 października sadzenie drzewek będzie w Rewalu i Dziwnowie, 18 października w Brojcach, 21 października w Gryficach, a 23 października w Trzebiatowie.

Tekst i foto: karnickie.info 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia