"Jedno dziecko - jedno drzewo" - posadzili drzewa w Brojcach

W ramach akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” w brojeckim parku posadzono 18 drzew. Lipy i dęby są pamiątką narodzin dzieci, które pojawiły się na świecie od stycznia do sierpnia br. 

„Jedno dziecko - jedno drzewo” to akcja, której celem jest upamiętnienie ważnych wydarzeń z historii Polski i Lasów Państwowych, w tym 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego – Lasy Państwowe.

W ramach akcji w piątkowy poranek na terenie brojeckiego parku nasadzono 18 drzew, a więc tyle ile w gminie od stycznia do sierpnia br., narodziło się dzieci. Wśród nich znalazło się 12 dębów z okazji narodzin chłopca i 6 lip – z okazji narodzin dziewczynki. Przy sześciu zawisły tabliczki z imieniem i datą urodzin dziecka. I tak od dziś swój dąb ma Sebastian, Jerzy, Filip, Wojciech i Adam, a lipę – Milena.

W sadzeniu drzewek pomagali wójt Brojc Michał Zinowik oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak wraz z pracownikami. Rodziny będą mogły przychodzić z dzieckiem, by wspólnie podziwiać, podlewać i pielęgnować swoje drzewo.

Kolejne akcje sadzenia drzew odbędą się 21 października w Gryficach (godz. 12.00) i 23 października w Trzebiatowie (godz. 11.00).

 

Fot: Nadleśnictwo Gryfice 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia