- Ja nie jestem od łatania - przekonuje Artur Łącki, który do sejmu idzie, aby ciężko pracować

JOW-y w wyborach do sejmu i przywrócenie przedwojennej linii kolejowej. To tylko cześć rzeczy, którymi w sejmie chce zająć się poseł elekt Artur Łącki.

O swoich planach na najbliższe cztery lata opowiedział Tomaszowi Krupeckiemu nowo wybrany poseł z Rewala Artur Łącki. W programie Studio SuperPortal24 poseł elekt powiedział, że zamierza podobnie jak jego partyjni koledzy Sławomir Nitras czy Grzegorz Napieralski, którzy już w polityce mają ugruntowaną pozycję ciężko pracować. Co ma zamiar zrobić?

– Są sprawy, które są dla Szczecina i terenu niezałatwione od lat i mam zamiar się w to włączyć. Chce przejąć po pośle Misile miejsce w Komisjach Infrastruktury i Komisji Morskiej. Chce powalczyć o to, żeby wreszcie więcej pieniędzy było na kolej w zachodniopomorskim – wyliczał podczas programu Artur Łącki. – Nie może być tak, że ze Szczecina do Warszawy jedzie się osiem godzin i to jeszcze zdezelowanymi pociągami i w ogóle nie mówiło się, kiedy Pendolino dojedzie do Szczecina (…). Albo robi się coś na miarę XXI wieku, w którym żyjemy, albo łatamy coś XIX wiecznego. Ja nie jestem od łatania – mówił podczas programu Studio SuperPortal24 Artur Łącki.

Tematów związanych z koleją, którymi chce zająć się w Warszawie poseł elekt, jest więcej. Dotyczą one m.in. linii kolejowej Goleniów – Kołobrzeg, która miała być zelektryfikowana, a jak na razie, jak mówi Artur Łącki, w tej kwestii nic się nie dzieje. Inną sprawą jest przywrócenie nieistniejącego już szlaku kolejowego. Mowa tu o odbudowie przedwojennej linii, która łączyła Trzebiatów i Kamień Pomorski, o którą zabiegał będzie nowo wybrany poseł z Rewala.

Artur Łącki, który jest zwolennikiem JOW-ów, chce też namawiać swoich koalicyjnych kolegów, do tego, aby wreszcie przeprowadzić reformę, tak aby obowiązywały one w wyborach do sejmu. - Jeśli teren w Polsce liczy na to, żeby mieć swojego przedstawiciela w Warszawie, a nie tylko wielkie aglomeracje, to muszą powstać Jednomandatowe Okręgi Wyborcze – mówił w tej kwestii. 
Cały program z udziałem posła elekta Artura Łąckiego można obejrzeć tutaj. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia