Gryfickie liceum wyróżnione w ogólnopolskim rankingu – Brązowa Tarcza dla „Chrobrego”

Miesięcznik perspektywy już po raz 22. opracował ranking najlepszych szkół w Polsce. Znalazł się w nim gryficki „Chrobry”, który uplasował się na 34. miejscu wśród zachodniopomorskich liceów i otrzymał znak "Brązowej Tarczy”.

Ogólnopolski ranking Liceów Ogólnokształcących i Techników po raz 22. przygotował miesięcznik „Perspektywy". W najnowszym rankingu wśród najlepszych liceów w województwie zachodniopomorskim zalazło się Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach.  „Chrobry” uplasował się na 34. miejscu spośród 47. ocenionych liceów z naszego regionu (kilkaset zachodniopomorskich liceów w ogóle nie było branych pod uwagę przy tworzeniu rankingu z powodu niespełnienia kryteriów).

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. 

W zachodniopomorskim pierwsze trzy miejsca i tytuł Złotej Tarczy wśród liceów otrzymały szczecińskie ogólniaki - LO nr XIII, LO nr 2 oraz LO nr V. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia