Gryficki „Chrobry” świętował Dzień Patrona szkoły [ZDJĘCIA]

Już po raz dziesiąty Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Gryficach obchodziło Dzień Patrona. Uroczystość została połączona z odznaczeniem sztandaru szkoły medalem za Zasługi dla Zawiązku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Od 10 już lat, gryfickie liceum ogólnokształcące mieszczące się przy ulicy Wałowej obchodzi dzień swojego patrona – Bolesława Chrobrego. I właśnie dziś, z okazji tego święta, na jeden dzień władze w szkole przejęli uczniowie.

Uroczystości rozpoczęła msza św., po której cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. Starosta Gryficki Kazimierz Sać, prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRPiBWP Janina Koptas, radna Powiatu Gryfickiego Lidia Przybysławska, gryficcy kombatanci i byli nauczyciele szkoły, przeszli w kolorowym korowodzie na dziedziniec szkoły.

W czasie oficjalnych uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień, występów Zespołu Tańca Ludowego i inscenizacji historycznej, przedstawiającej scenę z życia Bolesława Chrobrego. Ważną częścią obchodów było odznaczenie sztandaru szkoły medalem za Zasługi dla Zawiązku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, którego dokonała Janina Koptas. Medal był podziękowaniem za współpracę szkoły z gryfickimi kombatantami.

W dalszej części obchodów Dnia Patrona nie zabrakło konkursów, występów tanecznych, wokalnych i poczęstunku.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia