Gryficka „czwórka” drugą szkołą w województwie!

Szkoła Podstawowa nr 4 w Gryficach zajęła drugie miejsce w rywalizacji sportowej szkół województwa zachodniopomorskiego. Uroczysta gala „Sportowego Podsumowania Roku” odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie.

Podczas corocznej uroczystości z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, wicemarszałka Jarosława Rzepy oraz członka Zarządu Janusza Gromka, uhonorowano za miony rok blisko trzydziestu zawodników i ponad dwudziestu trenerów z największymi osiągnięciami. Byli w tym gronie m.in. Piotr Lisek (OSoT Szczecin), Małgorzata Hołub (KL „Bałtyk” Koszalin), Robeilys Peinado (OSoT Szczecin), Stefana Veljković (KPS „Chemik” Police) i Sofia Ennaoui (MKL Szczecin).

W gali, w której udział wzięło blisko 100 gości, nagrodzono także najlepsze szkoły. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 w Gryfice, która w rywalizacji szkół podstawowych (w ramach Igrzysk Dzieci) uplasowała się na 2 miejscu. Na sukces ten złożyły się wyniki podopiecznych Szymona Keclera (m.in. Mistrzostwo Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Tychowo, Wicemistrzostwo Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych – Gryfino, trzecie miejsce w Mistrzostwach Województwa w Czwórboju Lekkoatletycznym – Złocieniec, siódme miejsca w Mistrzostwach Województwa w unihokeju i pływaniu) oraz Andrzeja Kozłowskiego.

Jest to historyczne osiągnięcie „czwórki” i fajne podsumowanie 50 lat jej istnienia.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (szkoły gimnazjalne) gryficka „czwórka” także była najlepsza z powiatowych szkół - z 116 punktami uplasowała się na 20 miejscu w województwie.

Szkoły:
a/ Szkoły Podstawowe
1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Goleniowie
2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Gryficach
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku

b/ Szkoły Gimnazjalne
1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Łobzie
2 miejsce: Gimnazjum nr 2 w Gryfinie
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Goleniowie

c/ Szkoły Ponadgimnazjalne:
1 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Kołobrzegu
2 miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
3 miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie

Sz.K. 


 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia