Grad goli nad morzem, punkty pojechały do Świnoujścia (ZDJĘCIA)

Na stadionie w Niechorzu kibice obejrzeli aż dziesięć goli a rewalskie Wybrzeże ostatecznie przegrało z Flotą Świnoujście 4:6. Już po pierwszych trzydziestu minutach przyjezdni prowadzili różnicą czterech bramek, lecz gospodarze potrafili podnieść się z kolan i w ciągu trzech minut trzykrotnie pokonali golkipera przyjezdnych.

Na początku niedzielnego pojedynku zarówno Wybrzeże jak i Flota stworzyły sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, jednak nie przyniosły one oczekiwanego efektu. W 10 minucie gola zdobyli goście po ładnym technicznym uderzeniu Kornela Pflantza, który przelobował Sebastiana Tokarewicza. Chwilę później było 0:2 a futbolówkę w bramce umieścił Przemysław Rygielski. Po 180 sekundach świnoujścianie prowadzili różnicą trzech bramek – indywidualną akcją sfinalizowaną celnym uderzeniem popisał się Radosław Misztal. Po upływie niespełna dziesięciu minut było już 0:4, z rzutu rożnego futbolówkę dogrywał Grzegorz Skwara a ta po zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Dawida Trafalskiego, który dopełnił formalności. Od tej chwili pewna zwycięstwa Flota... przestała grać w piłkę i zaczęła popełniać katastrofalne błędy. Wykorzystali to miejscowi, którzy w trzy minuty strzelili trzy bliźniaczo podobne gole: po długim zagraniu futbolówki ze środka pola wjeżdżali w pole karne gości jak „w masło” i finalizowali akcje celnym strzałem. Kolejno czynili to Rafał Andruszko, Maciej Rogowski i Grzegorz Balkowski. Do przerwy świnoujścianie prowadzili 4:3. Po wznowieniu gry do wyrównania dążyli podopieczni trenera Tadeusza Piotrowskiego, najlepszej okazji nie wykorzystał w 64 minucie duet Girczyc – Rogowski a po niej zabójczą kontrę wyprowadzili piłkarze Floty strzelając piątego gola autorstwa Radosława Misztala. Jedenaście minut przed upływem podstawowego czasu gry nadzieję na zdobycie choćby punktu przywrócił gospodarzom Kamil Fryszka zdobywając czwartego gola, lecz kilka minut później Tokarewicz musiał wyciągać futbolówkę z bramki po raz szósty, kiedy to celnie strzelał Dariusz Kozłowski ustalając tym samym wynik meczu na 4:6.

Szczecińska Klasa Okręgowa, 7 kolejka: Wybrzeże Rewalskie Rewal – Flota Świnoujście 4:6 (3:4)

Bramki: 0:1 Kornel Pflantz 10', 0:2 Przemysław Rygielski 15', 0:3 Radosław Misztal 18', 0:4 Dawid Trafalski 27', 1:4 Rafał Andruszko 30', 2:4 Maciej Rogowski 31', 3:4 Grzegorz Balkowski 33', 3:5 Radosław Misztal 65', 4:5 Kamil Fryszka 79', 4:6 Dariusz Kozłowski 88'

Żółte kartki: Krzysztof Domoń 62', Grzegorz Balkowski 82' – Wybrzeże

Wybrzeże Rewalskie: Sebastian Tokarewicz - Tomasz Żoła, Seweryn Wrzeszcz, Wojciech Pankiewicz, Rafał Andruszko, Krzysztof Domoń (72' Kamil Fryszka), Robert Szulc, Jacek Girczyc, Artur Pawnuk (90' Marcin Zaręba), Maciej Rogowski, Grzegorz Balkowski

Flota: Oskar Bochen - Konrad Kowalczyk (90' Paweł Stankiewicz), Przemysław Rygielski, Dariusz Kozłowski, Kornel Pflantz, Dawid Trafalski (71' Piotr Tkaczonek), Radosław Welka (81' Michał Wnuk), Grzegorz Skwara, Mariusz Helt (71' Oskar Zięty), Radosław Misztal, Damian Staniszewski