Gmina bierze kredyt i pożyczkę. Na co pójdą te pieniądze?

Gmina Gryfice zaciąga kredyt w wysokości blisko 7 mln złotych. Dodatkowo weźmie pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie ponad 3 mln złotych.

Podczas dzisiejszej (28.01.) sesji Rady Miejskiej gryficcy radni jednomyślnie wyrazili zgodę na zaciągnięcie przez burmistrza Andrzeja Szczygła długoterminowego kredytu oraz pożyczki.

Pieniędzmi z kredytu w wysokości 6 mln 760 tys. złotych gmina planuje pokryć planowany deficyt (3 mln 750 tys. złotych) oraz spłacić wcześniej zaciągnięte zobowiązania z tytułu kredytów i pożyczek w (3 mln 010 tys. złotych). Kredyt spłacany będzie w latach 2021 – 2025. 

Z kolei pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w latach 2020 – 2021 w wysokości 3 mln 440 tys. przeznaczona zostanie na sfinansowanie deficytu w wysokości 2.240.000 zł w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w Gryficach”. Gmina przewiduje, że będzie spłacać zaciągniętą pożyczkę do 2027 roku.

Zarówno kredyt oraz pożyczka spłacone zostaną z dochodów własnych gminy. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia