GALF po raz piąty

Piąta edycja Gryfickiej Amatorskiej Ligi Futsalu rusza już za tydzień, w sobotę 25 listopada. W tym sezonie do sportowych potyczek stanie 10 zespołów. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostaną gratyfikacją finansową, a wszystko to w otoczeniu pucharów, statuetek i pozytywnych emocji. Patronat nad wydarzeniem objął Kazimierz Sać – Starosta Powiatu Gryfickiego.

Futsal to zespołowa gra sportowa, która jest odmianą popularnej piłki nożnej. Co odróżnia futsal od klasycznego footballu? Wiele kwestii. Po pierwsze: miejsce. Rozgrywki futsalu mają miejsce w halach sportowych, nie na tradycyjnej murawie, zbudowanej ze sztucznej lub naturalnej trawy. Po drugie: liczba grających. Drużynę futsalu tworzy pięciu zawodników, z których jeden zajmuje pozycję bramkarza (w piłce nożnej to 11 piłkarzy, w tym bramkarz). Po trzecie: czas trwania gry. Mecz futsalowy to 20 minut efektywnej gry, przerwa i kolejna 20. Mecz piłki nożnej, jak powszechnie wiadomo, to 90 minut emocji.

Gryficzanom futsal znany jest od co najmniej kilku sezonów, a to za sprawą Gryfickiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której piąta edycja rusza już za kilka dni. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w następną sobotę. Do boju stanie 10 drużyn. O godzinie 17.00 zespół Monbatros zmierzy się z ekipą Elektrossystem. O 17.40 do rywalizacji staną Jankesi i SPNS Trzebiatów. Następne potyczki wystartują o 18.20, gdzie w szranki staną Korgule i TBK Karex. Godzina 19.00 będzie ważnym punktem dla rodzimych zawodników: Gryf Team podejmie wtedy walkę z drużyną Totamtenham. Sobotnie zmagania zakończą się rywalizacją pomiędzy Zwierzchowski Team i All Stars Świerzno (g. 19.40).

Druga kolejka wystartuje w niedzielę, 3 grudnia. Trzecia w sobotę, 9 grudnia a kolejne 17.12, 23.12 i  30.12. W nowym roku zmagania rozpoczną się już 6 stycznia, kiedy rozegrana zostanie 7 kolejka GALF-u. Styczeń będzie ponadto obfitował w jeszcze dwa spotkania w tym cyklu: 14 i 20 stycznia. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu futsalowych potyczek znajdziecie na stronie: http://gryfarena.com/index.php/galfgalk/.

 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia