Futbolowe podsumowanie weekendu

Grad goli zobaczyli kibice na stadionach w Łożnicy i Trzebiatowie, przełożony na inny termin został mecz Wybrzeża. Po trzech kolejkach Sparta Gryfice i Polonia Płoty są „czerwonymi latarniami” w swoich ligach.

Szczecińska Klasa Okręgowa:
Pewne zwycięstwo odniosła Intermarche Rega Trzebiatów. Podpieczni trenera Kamila Twarzyńskiego pokonali w Pniewach tamtejszy Błękit 5:1 po hat-tricku Igora Duńczaka i dwóch golach Seweryna Zelmachowicza. W ubiegłym tygodniu nastąpiła zmiana szkoleniowca w zesple płotowskiej Polonii. Już po dwóch kolejkach Lecha Mularczyka zastąpił Paweł Przybysławski. Polonia rywalizowała na wyjeździe z Zorzą Dobrzany i po 45 minutach przegrywała 0:2. W drugiej części meczu gola dla przyjezdnych zdobył Łukasz Góralski, jednak gościom nie udało się ugrać choćby remisu i trzy punkty pozostały w Dobrzanach co oznacza, że na dzień dzisiejszy Polonia Płoty zamyka tabelę Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Przełożony na inny termin został mecz Wybrzeża Rewalskiego Rewal ze Stalą Szczecin.
Wyniki 3 kolejki: Arkonia Szczecin – Chemik Police 0:0, Zorza Dobrzany – Polonia Płoty 2:1, Błękit Pniewo – Intermarche Rega Trzebiatów 1:5, Iskra Golczewo – Odra Chojna 5:0, Czarni Lubanowo – Mierzynianka Mierzyn 3:0, Piast Karsko – Błękitni II Stargard 7:1, Ina Ińsko – Morzycko Moryń 2:1. Tabela: 1. Arkonia 7 pkt., 2. Chemik 7 pkt., 3. Iskra 6 pkt. 4. Stal 6 pkt., 5. Rega 6 pkt., 6. Zorza 6 pkt., 7. Ina Ińsko 4 pkt., 8. Czarni Lubanowo 4 pkt., 9. Morzycko 4 pkt., 10. Piast 3 pkt., 11. Wybrzeże 3 pkt., 12. Błękit 3 pkt., 13. Błękitni II 3 pkt., 14. Odra Chojna 1 pkt., 15. Mierzynianka 0 pkt., 16. Polonia Płoty 0 pkt.

Klasa Okręgowa Północna:
Kolejny raz swoich fanów zawiedli piłkarze gryfickiej Sparty. Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Kubasa rywalizował w Resku z miejscową Mewą, oba zespoły po dwóch kolejkach nie miały na swoim koncie punktów. W pierwszej połowie kibice goli nie oglądali, lekką przewagę miała Sparta. Całe nieszczęście gości zaczęło się chwilę po przerwie, kiedy to zasłoniętego Adama Markiewicza pokonał Maciej Majak. Kilka minut później Markiewicz faulował w polu karnym zawodnika miejscowych, a podyktowany przez arbitra za to przewinienie rzut karny został zamieniony na gola przez Łukasza Peterę. Gryficzan dobił w doliczonym czasie gry Kamil Skrilec ustalając wynik meczu na 3:0. Sparta bez punktów i choćby jednej zdobytej bramki zamyka ligową tabelę. Niezłe strzelanie urządzili sobie piłkarze w Łożnicy, gdzie Orzeł grał z Wichrem Brojce. Goście na początku meczu objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Pierścionka, jednak już w 35 minucie Orzeł prowadził 3:1. Kolejne gole dla Wichra zdobyli Aleksandr Żdanow oraz Jacek Chołys i było 3:3. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, jednak chwilę później trafił Jacek Chołys ustalając wynik meczu na 4:4. Pierwszej porażki doznali Błękitni Trzygłów, którzy ulegli na wyjeździe Masovii Maszewo 0:2. Miejscowi oba gole zdobyli po rzutach karnych skutecznie egzekwowanych przez Szymona Dębowczyka.
Wyniki 3 kolejki: Mewa Resko – Sparta Gryfice 3:0, Masovia Maszewo – Błękitni Trzygłow 2:0, Sarmata Dobra – Iskierka Szczecin 0:0, Promień Mosty – Odrzanka Radziszewo 4:1, Flota Świnoujście – Pomorzanin Nowogard 6:0, Orzeł Łożnica – Wicher Brojce 4:4, Pomorzanin Krąpiel – Tanowia Tanowo 1:3, Zootechnik Kołbacz – Ehrle Dobra Szczecińska 2:2. Tabela: 1. Flota 9 pkt., 2. Masovia 9 pkt., 3. Iskierka 7 pkt., 4. Wicher 7 pkt., 5. Błękitni 6 pkt., 6. Pomorzanin Nowogard 6 pkt., 7. Tanowia 6 pkt., 8. Orzeł Łożnica 4 pkt., 9. Mewa 3 pkt., 10. Pomorzanin Krąpiel 3 pkt., 11. Promień 3 pkt., 12. Sarmata 2 pkt., 13. Ehrle 2 pkt., 14. Zootechnik 1 pkt., 15. Odrzanka 0 pkt., 16. Sparta Gryfice 0 pkt.

A klasa:
Nieudany start rozgrywek zaliczyli piłkarze Jastrzębia Łosośnica, Sowianki Sowno i Zielonych Wyszobór. Aż 11 goli mogli zobaczyć kibice w Trzebiatowie, gdzie rezerwy Regi ograły Bizona Cerkwica 6:5. Wyniki 1 kolejki: Fala Międzyzdroje – Bałtyk Gostyń 0:0, Korona Stuchowo – Jastrząb Łosośnica 2:0, Sowianka Sowno – Radowia Radowo Małe 0:2, Bałtyk Międzywodzie – Prawobrzeże Świnoujście 0:12, Znicz Wysoka Kamieńska – Jantar Dziwnów 0:10, Intermarche Rega II Trzebiatów – Bizon Cerkwica 6:5, Zieloni Wyszobór – Pionier Żarnowo 2:4

B klasa:
Lotnik Czarne w derbach gminy Płoty pokonał Gardominkę Mechowo 5:4, porażek doznały Orły z Prusinowa i Mrzeżyna. W pierwszej kolejce ze względu na nieparzystą liczbę drużyn pauzowała drużyna Błękitnych II Trzygłów. Wyniki 1 kolejki: Jantar II Dziwnów – Orzeł Prusinow 4:1, Lotnik Czarne – Gardominka Mechowo 5:4, Światowid Łobez – Światowid 63 II Łobez 5:2, Orzeł Mrzeżyno – Iskra II Golczewo 2:3.