Fundusz Dróg Samorządowych. Jakie inwestycje otrzymały wsparcie?

Jest ostateczna lista dróg zatwierdzonych do remontu i przebudowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W naszym regionie we wrześniu zatwierdzonych zostało pięć wniosków. 

Powiat Gryficki, gminy Rewal, Gryfice i Karnice otrzymały dotacje na inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

I tak dzięki wsparciu z FDR możliwa będzie przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Modlimowo – etap I i II. Koszt zadania to 1 604 159,04. Wsparcie otrzymał także inny wniosek Powiatu Gryfickiego dla zadania "Przebudowa drogi powiatowej nr 3123Z na odc. Nowielice - Gorzysław". Koszt tego projektu to 7 830 286,49.

W gminie Rewal dofinansowanie otrzymała inwestycja pt. "Przebudowa ulicy Słonecznej w m. Pustkowo, pomiędzy miejscowościami Pobierowo - Pustkowo oraz ul. Granicznej w m. Pobierowo, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Piastowską". Całkowity koszt inwestycji to 1 740 088,00.

W gminie Gryfice dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej jezdni drogi gminnej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 110 do wsi Rzęskowo - droga gminna nr 845013Z i 845014Z. Całkowity koszt tego zadania to 1 135 624,16.

Z kolei w gminie Karnice dzięki dotacji z Funduszu Dróg Remontowych przebudowana zostanie ulica Spokojna w miejscowości Pogorzelica. Koszt tej inwestycji to 701 039,28.

Wszystkie złożone przez samorządy wnioski otrzymały 50-procentowe dofinansowanie.

W pierwszym naborze dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał jeszcze wniosek na przebudowę ulicy Akacjowej ponad 650 tys. złotych złożony przez Powiat Gryficki. 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia