Fałszywe maile – Ktoś podszywa się pod Urząd Skarbowy!

Maile wysyłane były ze skrzynek pocztowych niepochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej. Opatrzone zostały podpisem Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS!

Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej.

- Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych niepochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej - @mf.gov.pl, lecz z domeny @o2.pl i opatrzone zostały podpisem Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS. W mailu nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa „urząd skarbowy”. Zgłaszający podatnicy informują, że maile są pisane łamaną polszczyzną, a do wiadomości załączone są załączniki, których podatnicy nie otwierali – przekazuje Małgorzata Brzoza rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie jest nadawcą wspomnianych maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera. Prosimy podatników o nieotwieranie załączników.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia