Działania upowszechniające projekt Erasmus+ w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Gryficach w środowisku lokalnym realizowane były od września do listopada. Uczestnikami tych działań byli uczniowie placówki, należący do szkolnego Project Club. Wśród celów podejmowanych działań wymienić należy zaprezentowanie i utrwalenie celów oraz głównych założeń projektu, upowszechnianie inicjatywy i jej rezultatów w lokalnym środowisku, a także poszerzenie wiedzy na temat krajów, biorących udział w projekcie. Nie należy także zapominać o propagowaniu znajomości innych kultur.
W ramach upowszechniania wiedzy o Erasmusie przynajmniej dwa razy w miesiącu nadawane są audycje w lokalnej rozgłośni radiowej, zawierające informacje na temat projektu. Autorem przygotowywanych materiałów radiowych jest Marcin Barański, który został wyróżniony za swoją pracę i wziął udział w mobilności do Hiszpanii, która miała miejsce w listopadzie.
Członkowie Project Club zaangażowali się także w stałą współpracę z powiatową gazetą młodzieżową Login. Każdego miesiąca redakcja udostępnia młodzieży przynajmniej dwie strony periodyku, aby upowszechniać na jego łamach projekt Erasmus+. Uczniowie, zaangażowani w działalność Project Club kolportują pismo wśród mieszkańców powiatu, dzięki czemu aktualne informacje na temat realizowanych w ramach Erasmusa+ działań docierają do szerokiego grona odbiorców.
Erasmus+ propagowany był w „Chrobrym” także z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie placówki zabrali tego dnia swoich rówieśników w niezwykłą podróż po europejskich krajach. Interesujące prezentacje przygotowały klasy I, dzięki którym młodzież mogła na chwilę przenieść się do stolicy Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. Były artystyczne występy, były quizy, były też narodowe przysmaki i słodkości. Erasmus+ to inicjatywa, która ma łączyć w tak podzielonym dziś świecie. Warto więc poznać ją bliżej.