Egzaminy gimnazjalne nie są zagrożone. Pomogą księża i siostra zakonna

Strajk nauczycieli nie wpłynie na egzaminy gimnazjalne. W szkołach, w których od poniedziałku protestują nauczyciele, egzaminy zostaną przeprowadzone terminowo.

Dyrektorzy szkół, w których jutro mają rozpocząć się egzaminy gimnazjalne do ostatniego momentu szukali osób do komisji egzaminacyjnych. Już wiadomo, że we wszystkich egzamin się odbędzie.

- Egzaminy w naszej szkole odbędą się w terminie. Komisję egzaminacyjną ilościowo udało się powołać. Przede mną jeszcze rozmowy z nauczycielami z zewnątrz, muszę ustalić który nauczyciel, jakiego dnia będzie mógł uczestniczyć w egzaminie. To nie jest takie proste, bo jeden może w środę, drugi w czwartek, a jeszcze inny w piątek. Nie jest to proste zadanie – przekazuje Jerzy Kołodziejczyk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach.

- Nie bez pewnych trudności, ale się udało. Zgodnie z rozporządzeniem powołałam komisję egzaminacyjną, a to oznacza, że w naszej szkole egzaminy się odbędą – informuje Janina Perzanowska dyrektor Szkoły Podstawowej w Brojcach, w której do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 18 uczniów.

Egzaminy, które rozpoczną się w środę i potrwają do piątku, przeprowadzone zostaną także w Szkole Podstawowej w Mrzeżynie oraz w Publicznym Gimnazjum w Trzebiatowie.

Komisję egzaminacyjną powołał także dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 w Płotach, w którym do egzaminu przystąpi 84 uczniów. – Nie ukrywam, że było ciężko. Niemal do ostatniej chwili trwały poszukiwania osób do komisji, ale się udało. Dużym ułatwieniem było rozporządzenie MEN, dzięki czemu mogliśmy powołać do komisji osoby spoza szkoły. Z pomocą przyszedł także ksiądz proboszcz płotowskiej parafii, który oddelegował do komisji dwóch księży wikariuszy i siostrę zakonną. Mogę powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na egzaminy, które rozpoczną się jutro – informuje Ryszard Maliński dyrektor szkoły.

Strajk nauczycieli trwa od poniedziałku 8 kwietnia. Według wyliczeń ZNP w zachodniopomorskim do strajku przystąpiło ponad 83% placówek oświatowych. Z kolei według szacunków strajk odbywa się w 77,5% placówkach województwa. Protest będzie trwał do odwołania, a nauczyciele, którzy biorą w nim udział, nie będą mieli za ten czas zapłacone.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia