Edyta Bielska z czwartym medalem Mistrzostw Polski!!!

Z brązowym medalem wróciła z Mistrzostw Polski w wielobojach Edyta Bielska. W imprezie, która odbyła się na stadionie AWF Kraków, nasza lekkoatletka, po raz kolejny potwierdziła ona przynależność do najlepszych w kraju.

Edyta została także nową rekordzistką województwa juniorek i seniorek w siedmioboju, uzyskała pierwszą klasę sportową, ustanowiła też trzy rekordy klubu oraz pięć rekordów „życiowych”.
Zmagania o medale nasza zawodniczka rozpoczęła zwycięstwem w biegu na 100 metrów przez płotki (15,04 - to tylko 0,06 słabiej od „życiówki”). W drugiej konkurencji w - skoku wzwyż już tak dobrze nie było - zaliczone „tylko” 150 centymetrów. Oba starty w sesji popołudniowej (pchnięcie kulą 4 kg i bieg na 200 metrów) przyniosły rekordy życiowe, znacznie poprawiły nastroje i dały awans na 5 miejsce.

Drugi dzień to był zawsze ten mocniejszy w dotychczasowych startach wielobojowych Edyty. Tak samo było w Krakowie. Podopieczna Szymona Keclera zaczęła się od drugiego miejsca w koronnej konkurencji – skoku w dal 5.67, trzeciego miejsca w rzucie oszczepem - 37,51 metra i drugiego ze znakomitym wynikiem 2.20,53 w biegu na 800 metrów. Końcowy wynik - 4926 punktów to pierwsza klasa sportowa, nowy rekord klubu i województwa zachodniopomorskiego juniorek i seniorek, no i oczywiście brąz Mistrzostw Polski.

Medal z Krakowa to już czwarty krążek Mistrzostw Polski zdobyty przez Edytę. Serdecznie gratulujemy.

Tekst i foto: Sz. Kecler 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia