Edyta Bielska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski

Z jednym medalem i sześcioma rekordami życiowymi wrócili reprezentanci „Mokasyna” Płoty z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce.

W zawodach rozegranych w przepięknej Hali Toruń kolejny medal - tym razem brązowy - do swojej kolekcji dołożyła Edyta Bielska. Sukces ten osiągnęła podobnie jak w roku poprzednim w niezwykle wymagającym, rozgrywanym w ciągu jednego dnia – pięcioboju. W dodatku dokonała tego w krótkim czasie po swoim znakomitym debiucie w reprezentacji Polski. Mimo zmęczenia, ubiegłoroczna dwukrotna Wicemistrzyni Polski juniorek młodszych potwierdziła, że w starszej kategorii także należy do najlepszych w kraju. Zawodniczka „Mokasyna”, na co dzień uczennica LO Gryfice, swój sukces poparła czterema rekordami życiowymi będącymi jednocześnie rekordami klubu (w biegu na 60 metrów przez płotki, w skoku w dal, w biegu na 800 metrów i oczywiście w pięcioboju – 3492 punktów).

Ostatecznie pierwsza trójka mistrzostw przedstawia się następująco:
1. SŁOCKA Julia - AZS-AWF Warszawa (3586 pkt).
2. CHAŁUPKA Milena - Warszawianka Warszawa (3558 pkt).
3. BIELSKA Edyta - MLUKS Mokasyn Płoty (3492 pkt),
a aktualne rekordy Edyty w hali to:
- 60 m ppł - 9.19 (Toruń)
- skok wzwyż - 160 (Cardiff)
- pchnięcie kulą - 9.68 (Cardiff)
- skok w dal - 5.56 (Toruń)
- 800 m - 2:28.92 (Toruń)
- pięciobój - 3492 pkt. (Toruń)
Serdecznie gratulujemy!

W toruńskich Mistrzostwach Polski, w kategorii juniorów młodszych, zaprezentowali się także Joanna Bujarowicz i Paweł Wiktorowicz. Asia - debiutująca w zawodach tej rangi -wystartowała w biegu na 200 metrów. Był to dobry bieg, poparty rekordem życiowym (27,96) i 19 miejscem w kraju. Paweł, dla którego był to drugi start w HMP, tym razem pobiegł na dystansie 2000 metrów. Do mety dobiegł on z nowym rekordem życiowym 6,15,54, który dał mu 21 miejsce.

Wielkie gratulacje dla zawodników oraz działaczy i trenerów klubu.

Sz.K./K.A.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia