Druga kolejka REGA ARENA FUTSAL LIGI za nami!

21 grudnia została rozegrana II kolejki futsalu na przepięknej hali  Rega Arena  w Płotach. Na parkiecie wystąpiło 71 zawodników,  strzelono 33 bramki, a sędziowie Waldemar Ignaszewski i Zygmunt Broda odgwizdali 33 faule i pokazali tylko 2 żółte kartki, zresztą tylko jednemu zawodnikowi  - Rega Arena Team, a więc w konsekwencji zakończył on zawody przed czasem. Także z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że zawody były rozgrywane w duchu fair play.

W pierwszym meczu Sowianka Sowno minimalnie pokonała zespół Regi Areny 3 – 2 , chociaż do przerwy prowadzili zawodnicy Regi Arena po strzale Eryka Ledera. Po przerwie Krystian Siedlecki podwyższył na 2 – 0, ale zawodnicy Sowianki wyrównali po 2 bramkach Karola Bzdeka. Decydującą bramkę na wagę 3 punktów dla Sowianki zdobył Mikołaj Cymkiej.

Drugie spotkanie pomiędzy Mewą Reska, a Zielonymi Wyszobór toczyło się pod dyktando młodych zawodników z Reska. Do przerwy prowadzili oni 2-0 po bramkach Jaśkowiaka i Wiktorowicza. Kontaktową bramkę dla Zielonych strzelił Krystian Sioła. Jednak Reskowianie odpowiedzieli trzecim trafieniem Jakuba Rośczaka.  Po kilku minutach nadzieję na korzystny wynik dla Zielonych przedłużył Rafał Lal zdobywając 2 bramkę, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do Damiana Jaśkowiak, tym samym Mewa pokonała Zielonych 4-2.

W trzecim meczu po jednostronnej grze Polonia „rozstrzelała” Gardominkę Mechowo 14 – 1. Bramki zdobyli : Maciej Podbiegło – 4, Patryk Podbiegło i Marcin Stopa - 3, Artur Lipiński -2,  Artur Nabrzewski i Paweł Przybysławski – 1. Honorową  bramkę dla Gardominki strzelił Paweł Dobosz.

W ostatnim meczu Young Stars Polonia uległa Pomorkowi  Nowogard     3 – 4. Pierwszą bramkę strzelił Kacper Litwin, a na 2 – 0 podwyższył Adrian Zając. Trzecia bramka dla gości padła po samobójczym strzale obrońcy Polonii, ale  ambitnie grający młodzi zawodnicy zdobyli jeszcze do przerwy honorową bramkę po strzale Jakuba Michałowskiego. Po zmianie stron na 4-1 dla Pomorka podwyższył Józef Andrzejewski. W końcówce meczu grający bez zmian zawodnicy Pomorka dali sobie strzelić 2 bramki, ale ostatecznie wygrali to spotkanie. Bramki dla Young Stars zdobyli Danielowie: Ratajczyk i Ulbrich.