Dostałeś SMS od komornika? Nakaz spłaty to oszustwo!

Na numer telefonu pani Ewy przyszedł SMS od fałszywej kancelarii komorniczej. Oszuści sugerowali natychmiastową spłatę kilkuzłotowego zadłużenia.

- Chciałabym za waszym pośrednictwem ostrzec wszystkich czytelników o fałszywych wiadomościach SMS z kancelarii komorniczej - napisała do naszej redakcji pani Ewa. 

Kobieta we wtorek otrzymała wiadomość o treści Kancelaria Komornicza AW informuje o wszczeciu egzekucji Syng. akt KM 2771/19. Istnieje mozliwosc dobrowolnej splaty 4.11 PLN. Oplac, link kancelariaaw.eu/8490. Pani Ewa, wiedząc, że nie ma żadnych nieuregulowanych zobowiązań, szybko zorientowała się, że to próba wyłudzenia pieniędzy. I miała rację.

Jak się okazuje SMS-y o takiej treści, od kilku tygodni rozsyłane są przez oszustów. Ci, którzy dadzą się nabrać, mogą stracić swoje oszczędności, na co liczą przestępcy.

Przygotowana przez nich strona przenosi bowiem do sfałszowanej witryny PayU. Po zalogowaniu się na niej, a następnie wpisaniu kodu SMS potwierdzającego przelew na konto kancelarii, dochodzi do kradzieży. Dzieje się tak, ponieważ z treści SMS-a z banku w tym czasie złodziej dokonuje operacji na rachunku (np. dodanie odbiory zaufanego, potwierdzenie zmiany numeru telefonu lub autoryzowanie aplikacji mobilnej).

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia