Dorota Schrammek laureatką plebiscytu Kobieta Roku

Aktywizują mieszkańców, działają na rzecz praw kobiet, pomagają, wspierają, znajdują czas i siły dla najbardziej potrzebujących. Takie są laureatki plebiscytu Kobieta Roku Pomorza Zachodniego. Wśród nich znalazła się również Dorota Schrammek.

W Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się gala plebiscytu Kobieta Roku Pomorza Zachodniego. Podczas uroczystości kapituła przedstawiła nazwiska laureatek konkursu z 21 powiatów naszego województwa. Wszystkie odważne, pracowite i wrażliwe.

- Dziś na sali są kobiety najsilniejsze, najbardziej wybitne. Kobiety, które kreują zachodniopomorską rzeczywistość w wielu obszarach i na całej powierzchni Pomorza Zachodniego - mówił marszałek Olgierd Geblewicz, który przypomniał, że Polki były jednymi z pierwszych kobiet w Europie, które wywalczyły swoje prawa - W stulecie tak ważnych dla nas wszystkich wydarzeń, jakim jest odzyskanie niepodległości w 1918 roku, umyka nam rocznica prawa wyborczych kobiet. Powiedzieliśmy sobie, że nie pozwolimy na to na Pomorzu Zachodnim - dodał marszałek.

Kobietą Roku Pomorza Zachodniego została Danuta Szyksznian-Ossowska ze Szczecina, prezes Honorowa Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK i wiceprezes Koła Kresowych Żołnierzy AK w Szczecinie. Kapituła Konkursu zdecydowała się też przyznać trzy wyróżnienia: Ewie Deskur ze Szczecina, za zaangażowanie społeczne i poświęcenie wolnego czasu na rzecz aktywizacji kobiecego środowiska, Krystynie Fijołek (powiat kołobrzeski), która bezinteresownie od wielu lat realizuje liczne inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz Ewie Saja-Jabłońskiej (powiat choszczeński) za ponad dwudziestoletnią działalność na rzecz środowiska lokalnego: dzieci, kobiet, osób niepełnosprawnych.

W powiecie gryfickim Kobietą Roku została Dorota Schrammek. Ten zaszczytny tytuł trafił do pani Doroty za promowanie Pomorza Zachodniego w swoich książkach.

Przypomnijmy: Od 7 maja do 1 czerwca br. mieszkańcy województwa zgłaszali kandydatki. Nominowanych zostało łącznie 239 kobiet z Pomorza Zachodniego. Od 15 czerwca do 13 lipca trwało głosowanie, podczas którego oddano ponad 35 tys. głosów. W ten sposób wyłoniono 21 Kobiet Roku w każdym z powiatów województwa. Kobietę Roku Pomorza Zachodniego wybirała spośród nominowanych Kapituła Konkursu, którą tworzą ambasadorki akcji.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia