Derbów ciąg dalszy

Nie opadły jeszcze emocje po weekendowych meczach „okręgówek” a już czas rozegrać dwudziestą trzecią kolejkę. Najciekawszym spośród środowych spotkań będzie pojedynek Błękitnych Trzygłów ze Spartą Gryfice.

Najwcześniej, bo o godzinie 11:00, rozpoczną spotkanie Szczecińskiej Klasy Okręgowej drużyny Piasta Karsko i Intermarche Rega Trzebiatów. Piast znajduje się na dwunastym miejscu w tabeli, trzebiatowianie jak wiadomo są wiceliderem z jednym punktem straty do pierwszego Morzycka Moryń. W rundzie jesiennej mecz w Trzebiatowie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Zwyciężając w Karsku trzebiatowianie mogą pomóc Polonii Płoty, która traci do Piasta sześć punktów, a w samo południe rozpocznie mecz z kategorii „o życie” podejmując na własnym terenie Odrę Chojna, która plasuje się na jedenastym miejscu. Po blamażu w Policach drużyna z Płotów, jeśli chce realnie myśleć o utrzymaniu w wyższej „okręgówce”, musi zainkasować trzy punkty. Trudne zadanie czeka zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Drużyna znad morza zagra z sąsiadującą w tabeli Arkonią, która zgromadziła do tej pory jeden punkt mniej. Szczecinianie na własnym terenie wygrali zaledwie trzy mecze, dwa razy dzielili się punktami ze swoimi rywalami i sześciokrotnie schodzili z boiska pokonani. Co ciekawe identyczny bilans spotkań, z tym że rozegranych na wyjazdach, ma drużyna z Rewala. Jesienią w Niechorzu trzy punkty zdobyła Arkonia zwyciężając 2:1. 23 kolejka, środa 3 maja: 11:00 Chemik Police – Stal Szczecin, 11:00 Piast Karsko – Intermarche Rega Trzebiatów, 12:00 Polonia Płoty – Odra Chojna, 14:30 Błękitni II Stargard – Morzycko Moryń, 15:00 Zorza Dobrzany – Mierzynianka Mierzyn, 16:00 Arkonia Szczecin – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 16:00 Iskra Golczewo – Czarni Lubanowo, 17:00 Ina Ińsko – Błękit Pniewo.

Kolejny derbowy mecz rozegrany zostanie w Klasie Okręgowej Północnej. Tym razem na boisku w Trzygłowie miejscowi Błękitni podejmować będą Spartę Gryfice. Po porażce w Brojcach zespół Błękitnych będzie chciał z jak najlepszej strony zaprezentować się swoim kibicom, zaś w obozie gryficzan plaga kontuzji oraz pauzy za żółte kartki spowodowały, że w derbowym meczu nie wystąpi aż czterech podstawowych zawodników. Mimo wszystko ciężko wskazać faworyta środowego starcia choć za Błękitnymi przemawia atut własnego boiska, na którym odnieśli oni osiem zwycięstw, zanotowali jeden remis i dwie porażki. Ostatni mecz rozegrany w Trzygłowie zakończył się zwycięstwem gryficzan 4:3, w rundzie jesiennej bieżącego sezonu po „złotym golu” Macieja Szwecha w Gryficach zwyciężyli gospodarze 1:0. W cieniu derbów pozostaje mecz wicelidera z Brojc z plasującą się na ósmej lokacie Iskierką Szczecin. Wydawać się może, że brojczanie pewnym krokiem idą w kierunku upragnionego awansu, Iskierka to kolejna przeszkoda na drodze Wichra. W rundzie jesiennej oba zespoły podzieliły się punktami remisując 2:2. 23 kolejka, środa 3 maja: 11:00 Masovia Maszewo – Ehrle Dobra Szczecińska, 12:00 Mewa Resko – Zootechnik Kołbacz, 13:00 Wicher Brojce – Iskierka Szczecin, 14:00 Błękitni Trzygłów – Sparta Gryfice, 14:00 Orzeł Łożnica – Sarmata Dobra, 15:00 Pomorzanin Krąpiel – Flota Świnoujście, 16:00 Promień Mosty – Pomorzanin Nowogard, 17:00 Odrzanka Radziszewo – Tanowia Tanowo.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia