Czytali, czytali i… wyczytali rekord Polski!

26 godzin i 4 minuty – to najnowszy rekord Polski w najdłuższym czytaniu „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Od dziś należy on do gryfickiej biblioteki. 

Sukcesem zakończyła się próba pobicia rekordu Polski w najdłuższym czytaniu „Trylogii” H. Sienkiewicza. Od dziś najlepszy wynik należy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach!

Próba pica rekordu rozpoczęła się w czwartek, 9 maja. Pierwsze słowa fragmentu „Trylogii” zostały wyczytane o godzinie 10.13. Od tego czasu do dziś do godz. 12.15 kolejni czytający, którzy włączyli się w akcję gryfickiej biblioteki, nieprzerwanie czytali wybrane przez siebie fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza.

Do akcji bicia rekordu przystąpiło 78 osób, wśród nich mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele, harcerze, uczestnicy Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gryficach, pracownicy PSONI i bibliotekarze. Ostatnim oddającym się lekturze był dyrektor biblioteki Przemysław Kubalica.

Najnowszy rekord Polski w najdłuższym czytaniu „Trylogii” od dziś wynosi 26 godzin i 4 minuty. Fakt ten potwierdził obecny na miejscu sędzia Biura Rekordów, który zweryfikował wynik próby i ogłosił oficjalnie, że rekord w Gryficach został ustanowiony.

Dotychczasowy rekord ustanowiony został w 2016 roku i należał do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 w Warszawie, w której dzieła Sienkiewicza czytano przez 24 godziny i 31 minut.

Fot. SP24/MBP w Gryficach

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia