Czy w Gryficach powstanie psi park?

Mieszkańcy Gryfic podpisują specjalną petycję, w której postulują utworzenie w Gryficach wybiegu dla psów. Organizatorem i pomysłodawcą inicjatywy jest mieszkaniec Gryfic Grzegorz Szczudło. Jako lokalizację inicjator akcji wskazuje część parku miejskiego w okolicach murów obronnych i Wysokiej Bramy.

Wybieg ma być miejscem aktywnego wypoczynku dla psów i ich właścicieli.
- Zwierzęta w sposób bezpieczny bez żadnych przeszkód będą mogły korzystać z pełni swojej swobody. Tego typu miejsce do dziś nie powstało w Gryficach, mimo dużej liczby posiadaczy psów, którzy na co dzień nie mogą zapewnić swoim pupilom swobodnego i bezpiecznego spaceru – uważa pomysłodawca utworzenia wybiegu dla psów w Gryficach Grzegorz Szczudło.
- Za proponowaną lokalizacją przemawia jej położenie w centrum miasta i dobre skomunikowanie, co zapewnia jej dostępność dla dużej części mieszkańców a sam teren w sąsiedztwie parku w miejscu, gdzie dziś znajduje się nieczynne boisko do kosza i piłki nożnej, byłby idealny do tej funkcji. Dodatkowo dla realizacji inwestycji ta część parku wymaga renowacji tj. modernizacji alejek otaczających teren planowanego wybiegu, ich remont, zamontowanie nowych ławek oraz oświetlenia alejek – uważa Grzegorz Szczudło, który zbiera podpisy pod specjalną petycją, którą przedstawi burmistrzowi Gryfic i Radzie Miejskiej.

Za budową wybiegu dla psów podpisuje się wolontariuszka Schroniska dla Zwierząt w Sosnowicach Justyna Kurczak, która zauważa, że psów w naszym mieście jest coraz więcej i na szczęście wzrasta świadomość właścicieli zwierząt. – Bieganie bez smyczy to jedna z podstawowych potrzeb psa. Jeżeli powstanie specjalny wybieg dla psów będzie dużo bezpieczniej dla pozostałych mieszkańców – uważa wolontariuszka, która sama chętnie zaprowadzi swojego psa Speed’a na taki wybieg. – Będzie to dobre miejsce na integracje zwierząt czy ćwiczenia z psem – dodaje.

Z potrzebą stworzenia takiego miejsca dla psów zgadza się radny i przewodniczący Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska Wiesław Pietrzak. Radny już kilka lat temu alarmował, że należy zaopiekować się gryfickimi zwierzętami, bo oprócz psów są też koty i inne zwierzęta, które ludzie wyprowadzają. – Teren musi być ogrodzony i bezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i właścicieli pupili – twierdzi w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 radny Wiesław Pietrzak, któremu pomysł budowy „Wybiegu” bardzo się podoba. Jednak radny proponowałby inną lokalizację i wskazuje teren po tak zwanym „Torze Rowerowym” przy ulicy Nowy Świat visa vi stawku. – To miejsce będzie dużo lepsze, bo nie znajduje się w centrum miasta. Szczekanie czy inne dźwięki wydawane przez zwierzęta nie będą nikomu przeszkadzały – uważa radny.

- Liczymy na przychylność pana burmistrza dla realizacji tego pomysłu. Społeczność właścicieli psów oczekuje, że w końcu władze miasta wyjdą naprzeciw ich potrzebom i zapewnią warunki, które w większości miast w Polsce są już standardem – uważa pan Grzegorz Szczudło, który w styczniu złoży petycję na ręce burmistrza i radnych.

Każdy, kto chciałby podpisać petycję może to zrobić. Lista podpisów dostępna jest w sklepach zoologicznych i u pana Grzegorza Szczudło tel: 577 767 966.

Na Facebooku organizator utworzył  wydarzenie: Psi Park - Pierwszy wybieg dla psów w Gryficach

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia