Chcą, aby w ich mieście powstał mural. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy

Społecznikom z Trzebiatowa marzy się mural. Pomysł i miejsce powstania wielkopowierzchniowego miejskiego dzieła już jest. Żeby móc zrealizować swój plan potrzebują jeszcze pieniędzy.

Mural, który ma powstać na jednej ze ścian trzebiatowskiej kamienicy, będzie dziełem społecznym. Miejsce jego powstania już jest. Wiadomo też, kto go wykona. Brakuje tylko pieniędzy, za które można będzie zakupić farbę i wykonać malowidło. Szacowany koszt jego powstania wynosi 30 tys. złotych. Te pieniądze społecznicy chcą zebrać w ramach zbiórki pieniędzy.

- Mam sporo optymizmu, że w naszym Trzebiatowie więcej jest nas, otwartych na pomysły i chętnych do działania. Mam nadzieję, że pokażemy naszą wspólnotę. Że potrafimy się zorganizować, że stać nas na bezinteresowne gesty. To nieprawda, że umiemy tylko marudzić. Bądźmy razem w pomyśle na mural i poświęćmy kilkanaście złotych na ten cel. To będzie nasze wspólne dzieło. Zaskoczmy niedowiarków i zbierzmy te 30 tysięcy. Zróbmy to sami i bez łaski. Z potrzeby serca, z potrzeby zostawienia po sobie śladu, dla miasta i dla nas samych. Nie duże kwoty są drogą do sukcesu a powszechność zbiórki. Namówmy rodzinę, znajomych. Zbierzmy tyle kasy, że starczy i na zaczęcie drugiego muralu. Aż malkontenci rozdziawią usta ze zdziwienia – informuje Krzysztof Wasilewski organizator akcji. - Mieszkańcy Trzebiatowa potrafią się zjednoczyć i pokazać na co ich stać. Liczę na Was i tym razem. Zróbmy to. Tu samo gadanie nie wystarczy. Trzeba wpłacić kilka, może kilkanaście złotych, może kilkadziesiąt. Bądźcie hojni, bo ten mural będzie naszym wspólnym dziełem. To się musi udać, bo jeśli nie w Trzebiatowie, to gdzie?

Pieniądze na mural można wpłacać TUTAJ

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia