Burza wokół obwodnicy Gryfic

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Zygmunt Dziewguć nie przyszedł na sesję, bo sprzeciwia się zmniejszeniu wydatków na budowę obwodnicy Gryfic – poinformowało Polskie Radio Szczecin.

Według Polskiego Radia Szczecin radny PSL Zygmunt Dziewguć nie wziął udziału w czwartkowych obradach z powodu projektu uchwały dotyczącej zabrania ponad 6 mln złotych na budowę gryfickiej obwodnicy.

Zygmunt Dziewguć o budowę obejścia dla miasta zabiegał od wielu lat, o czym wielokrotnie mówił podczas wywiadów z redakcją SuperPortalu24. Dlatego też, kiedy po jesiennych wyborach samorządowych ważyły się losy tego, kto będzie miał większość w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, radny Polskiego Stronnictwa Ludowego opowiedział się za Platformą Obywatelską, która obiecała wybudowanie obwodnicy.

W rozmowie z naszą redakcją Zygmunt Dziewguć, nie chciał komentować swojej nieobecności podczas sesji. Jak powiedział, na razie wszystkiemu się przygląda i czeka do poniedziałku, bo wtedy zostaną otwarte koperty z ofertami na budowę północnej obwodnicy Gryfic, która połączy drogi wojewódzkie nr 110, 109 i 105.

Z kolei Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego poproszony przez naszą redakcję o komentarz w tej sprawie uspokaja. – Z obwodnicą Gryfic jest wszystko w porządku. Gmina Gryfice wywiązała się ze swoich obowiązków, tak samo, jak Urząd Marszałkowski. W poniedziałek otwieramy oferty i rozstrzygamy przetarg na budowę obejścia dla Gryfic – informuje SuperPortal24 wicemarszałek Jarosław Rzepa. - Pieniądze nie zostały zabrane tylko przesunięte, a to w żaden sposób nie wpływa na budowę obwodnicy w Gryficach - potwierdza wicemarszałek Rzepa.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia