Brathanki zagrają podczas dożynek w Karnicach

Dziś, 8 września w Karnicach odbywają się Dożynki Gminne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół folk-rockowy Brathanki, znany z takich przebojów jak „Czerwone korale”, „Gdzie ten który powie mi” czy „W kinie w Lublinie kochaj mnie” .

Niepowtarzalna atmosfera powstająca dzięki zaangażowaniu wielu osób z sołectw, świetlic i Urzędu Gminy przyciąga na karnickie Dożynki wielu mieszkańców gminy i okolic. Na uczestników czekają liczne stoiska oferujące prawdziwe cuda kulinarne, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także oprawa muzyczna.

Gwiazdą tegorocznych Dożynek będzie zespół folk-rockowy Brathanki. Zespół powstał pod koniec 1998 roku z inicjatywy akordeonisty Janusza Musa. Wydana w 2000 r. pierwsza płyta zatytułowana „Ano !” stała się wydarzeniem muzycznym roku i osiągnęła sprzedaż ponad 300 tys. egzemplarzy. Na płycie znalazły się takie przeboje jak „Czerwone korale”, „Gdzie ten który powie mi”, Siebie dam po ślubie”. Rok później ukazuje się druga płyta zespołu „Patataj”, która potarza sukces pierwszej i przynosi kolejne przeboje m.in. „W kinie w Lublinie kochaj mnie” i „Za wielkim morzem Ty”. Dotychczas zespół ma na swoim koncie sześć albumów.

Zespół występuje obecnie w składzie Janusz Mus – akordeon, Wiktor Tatarek – gitara, Grzegorz Piętak – gitara basowa, Piotr Królik – perkusja, Stefan Błaszczyński – flet i Adam Prucnal – skrzypce i instrumenty klawiszowe. Wokalistką zespołu od 2009 r. jest Agnieszka Dyk, laureatka Szansy na Sukces z udziałem Bratanków z 2005 r.

Koncert Brathanków około godz. 20:00 wstęp bezpłatny dla wszystkich!

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia