Blisko 50 mln złotych na przywrócenie połączeń autobusowych

Zachodniopomorskie samorządy planujące przywrócić przewozy autobusowe na swoim terenie mogą się ubiegać o dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wysokość dotacji rządowej w 2020 roku to ponad 47,5 mln złotych.
 

Dopłacie mogą być objęte linie komunikacyjne niefunkcjonujące przed 18 lipca 2019 r. oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po tym dniu.

- Warunki otrzymania dotacji są bardzo korzystne dla samorządów – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – To szansa na likwidację zjawiska wykluczenia komunikacyjnego i odtworzenie linii, które kiedyś służyły mieszkańcom. Zachęcam gminy, powiaty i samorząd województwa do skorzystania z rządowego dofinansowania do przewozów autobusowych.

Organizatorami przewozów mogą być gminy i powiaty oraz związki międzygminne, powiatów, powiatowo-gminne, a także samorząd województwa. Dopłata z funduszu wynosi nie więcej niż 1,00 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej. Nabór trwa do 29 listopada 2019 r.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia