Blisko 300 uczestników eventu w Płotach!

Po raz drugi w płotowskiej Rega Arena odbyły się zawody lekkoatletyczne. W ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” zaprezentowało się blisko 300 zawodników. 

W zawodach uczestniczyło blisko 300 uczniów ze szkół podstawowych gmin Płoty i Gryfice, podzielonych na 15- osobowe zespoły i dwie kategorie wiekowe (młodsza klasy 1-2 i starsza klasy 3-4). Celem imprezy było zabawowe zapoznanie dzieci z konkurencjami o charakterze szybkościowym, skocznościowym, zwinnościowym i rzutowym. Młodzi adepci sportu zmagali się z biegiem przez płotki, biegiem przez drabinkę koordynacyjną, rzucali oszczepem i piłką lekarską, a także wykonywali skoki dodawane. Roześmiana grupa maluchów przez blisko trzy godziny poznawała podstawy królowej sportu i znakomicie się przy tym bawiła. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne konkurencje, a po zakończeniu zabawy żałowali, że impreza trwała tak krótko.

Tegoroczny Event „Lekkoatletyka dla każdego” zorganizował MLUKS „Mokasyn” na czele z Dorotą Kecler (jednocześnie trenerką Ośrodka Lekkoatletycznego w Płotach) - przy współpracy Szkół Podstawowych nr 1 i 2, Hali Sportowej Rega Arena, koordynatora wojewódzkiego programu LDK - Ryszarda Kamińskiego oraz wsparciu burmistrza Radosława Mackiewicza.
Wielkie słowa uznania należą się nauczycielom, wolontariuszom, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu imprezy. Bez nich ta impreza najzwyczajniej by się nie odbyła, a już na pewno nie byłaby tak udana.

Ukoronowaniem eventu było wręczenie wszystkim jego uczestnikom pięknych medali, pamiątkowych dyplomów oraz napojów i pączków.

Wierzymy, że to nie koniec lekkoatletycznych atrakcji w nowej płotowskiej hali. W planach organizatorów jest już kolejny event.

(MAC)
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia