Bezrobocie w dół. Kolejny raz powiat gryficki zanotował spadek!

O ponad dwa procent spadła liczba bezrobotnych w grudniu ubiegłego roku w stosunku do grudnia 2017 roku. To już kolejny spadek bezrobocia w powiecie gryfickim w ostatnim czasie.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Gryficach na dzień 31 grudnia 2018 r. wynosiła 1 672 osób. W porównaniu do końca grudnia 2017 roku liczba bezrobotnych spadła o 465 osób.

Stopa bezrobocia (udział bezrobotnych w liczbie ludności aktywnej zawodowo) na koniec grudnia 2018 roku wynosiła 9,2%, a rok wcześniej 11,6%. Bezrobocie spadło więc – jak wynika ze statystyk Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie – o 2,4%. Tym samym powiat gryficki po raz kolejny znalazł się wśród dziesięciu powiatów w zachodniopomorskim, w których występuje najniższe bezrobocie. Dla przykładu sąsiadujący z naszym powiat łobeski grudzień 2018 roku zakończył z 19,9% stopą bezrobocia, a powiat kamieński, który ma podobny rynek pracy do naszego, na poziomie 15%.

Jak informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach, na spadek bezrobocia w naszym regionie składa się wiele czynników. – Przede wszystkim dzieje się tak dzięki pozyskiwanym przez nasz Urząd środków na aktywizację osób bezrobotnych. W ubiegłym roku na takie działania mieliśmy ponad 10 mln złotych, z czego ponad 5 mln, to środki, które udało nam się pozyskać dodatkowo – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Beata Smoleńska.

Największą liczbę zarejestrowanych w PUP w Gryficach stanowią kobiety. Na koniec grudnia ubiegłego roku było ich 1066.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia