Beniaminek z Trzebiatowa inkasuje trzy punkty

Udanie rozpoczęli sezon 2017/2018 piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów. Na inaugurację rozgrywek IV ligi podopieczni trenera Kamila Twarzyńskiego okazali się o jednego gola lepsi od drużyny Olimpu Gościno.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie po tym, jak golkipera Regi pokonał Bartosz Stadnik. Zespół z Gościna w pierwszej odsłonie prezentował się lepiej od trzebiatowian i mógł podwyższyć prowadzenie – w 43 minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości, jednak po strzale Michała Tymka futbolówkę odbił Sylwester Gładysz. Po zmianie stron wraz z upływem kolejnych minut coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, co przyniosło efekt w postaci gola wyrównującego – efektownym uderzeniem popisał się Mariusz Kurczak. Na dziesięć minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla Regi zdobył Paweł Samulski i jak się później okazało ustalił wynik spotkania na 2:1 dla gospodarzy.

I kolejka IV ligi, sobota 12 sierpnia: Intermarche Rega Trzebiatów – Olimp Gościno 2:1, MKP Szczecinek – Osadnik Myślibórz 3:1, 14:00 Sokół Karlino – Leśnik Manowo, 15:00 Jeziorak Szczecin – Hutnik Szczecin, 17:00 Ina Goleniów – Kluczevia Stargard, 17:00 Gryf Polanów – Rasel Dygowo, 17:00 Morzycko Moryń – Sparta Węgorzyno, 17:00 Gryf Kamień Pomorski – Vineta Wolin, 18:00 Iskra Białogard – Bałtyk Koszalin.