Będzie mniej „okręgówek”... czyli co nas czeka w przyszłości

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej począwszy od sezonu 2018/2019 wprowadzają zmianę nazewnictwa klas rozgrywkowych.

W sezonie 2018/2019 najwyższą klasą rozgrywkową w województwie będzie, bez zmian, IV liga. Następnie, również bez zmian, grupy Szczecińskiej Klasy Okręgowej i Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Klasy Okręgowe północne i południowe zmienią nazewnictwo na A klasa i występować będą po dwie grupy w regionie szczecińskim i koszalińskim. Obecna A klasa nosić będzie nazwę klasy B (6 grupy w okręgu ZZPN i 4 w KOZPN), B klasa będzie natomiast klasą C (liczba grup w zależności od liczby zgłoszonych zespołów).

Kolejna zmiana czeka nas w sezonie 2019/2020, kiedy (podobnie jak obecnie) wojewódzką ligą będzie IV liga, następnie każdy z regionów będzie posiadał po dwie grupy Klas Okręgowych, sześć grup A klasy i klasę B. Mówiąc w skrócie: likwidacji ulegnie obecna Klasa Okręgowa zarówno północna i południowa (7 szczebel rozgrywkowy w Polsce), dojdzie za to po jednej z grup szczecińskiej i koszalińskiej „okręgówki” (6 poziom rozgrywkowy w kraju). Zatem w sezonie 2018/2019 zespoły mają o co walczyć, gdyż spora ich część awansuje a reszta ulegnie degradacji.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia