Barometr zawodów - kogo potrzebuje gryficki rynek pracy?

Kierowcy autobusów, kelnerzy i barmani, dentyści, spedytorzy i logistycy czy fryzjerzy i lekarze. To tylko część zawodów deficytowych występująca w powiecie gryfickim. O kogo jeszcze będzie trudno na lokalnym rynku w 2019 roku?

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie opublikował wyniki czwartej już edycji „Barometru zawodów”. Zestawienie pokazuje prognozowane zapotrzebowanie na zawody na lokalnych rynkach pracy województwa zachodniopomorskiego, w tym na terenie powiatu gryfickiego.

Według raportu w 2019 roku najtrudniej o pracownika będzie w branżach budowlanej, gastronomicznej i usługowej. Największy deficyt dotyczy kelnerów i barmanów, kierowców autobusów, kucharzy, pomocy kuchennych, sprzątaczek i pokojowych oraz robotników budowlanych. Pracodawcom trudno też będzie znaleźć m.in. dentystów, instruktorów rekreacji i sportu, florystów, nauczycieli języków obcych czy pielęgniarki i położne.

Z kolei najtrudniej o pracę w wyuczonym zawodzie m.in. pracownicy biur podróży i obsługi turystycznej, ekonomiści czy socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-kulturalnych.
Barometr zawodów, który jest badaniem jakościowym, to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Powstaje osobno dla każdego powiatu w Polsce. Opiera się na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach.

Prognozowane zapotrzebowanie na zawody w powiecie gryfickim, prognoza na rok 2019

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia