Bakterie coli w wodociągu. Woda nie nadaje się do picia

Zakaz spowodowany jest wykryciem w wodzie bakterii z grupy coli i potrwa do czasu stwierdzenia jej przydatności do spożycia.

Od wczoraj (czwartek 11.04.) mieszkańcy Gocławic (gm. Karnice) nie mają dostępu do wody pitnej. To z powodu wykrytych w lokalnym wodociągu bakterii. Woda z kranu nie nadaje się do picia, mycia naczyń kuchennych i zębów. Można jej używać jedynie do celów sanitarnych.

- Przeprowadzone przez nas wewnętrzne badania wykazały, że w ujęciu wody wystąpiła bakteria coli. Informacje te przekazaliśmy do Sanepidu w Gryficach, który podjął decyzje o zamknięciu ujęcia wody, a my rozpoczęliśmy płukanie hydroforni – przekazuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Piotr Strojek z Zakładu Gospodarki Komunalnej  w Karnicach.

Informacja o zakazie spożywania wody jeszcze wczoraj po południu dotarła do każdego mieszkańca wszelkimi możliwymi drogami. ZGK dostarcza wodę w specjalnych zbiornikach, a także wodę butelkowaną.

Nie wiadomo jak długo mieszkańcy wsi będą pozbawieni wody z kranu. To będzie zależeć od wyników pobranych do badania próbek wody.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia