„Alkohol i narkotyki” – wzmożone kontrole policji

Policjanci w całym kraju biorą udział w intensywnych działaniach pn. „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi sprawdzają sprawdzać nie tylko trzeźwość kierujących, ale także to, czy nie prowadzą pojazdów pod wpływem środków odurzających.

9 grudnia br. Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pn. „Narkotyki i alkohol”. Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

(Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

źródło: KWP w Szczecinie
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia