Akt oskarżenia przeciwko dilerowi z Trzebiatowa!

Zakończyło się śledztwo w sprawie dilera z Trzebiatowa. Aleksandrowi N., który wprowadził do obrotu dopalacze, grozi nawet 15 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko dilerowi z Trzebiatowa. Prokurator zarzuca Aleksandrowi N. popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w okresie do dnia 5 czerwca 2018 r. w Trzebiatowie oraz Pobierowie sprowadził niebezpieczeństwo dla życia wielu osób w ten sposób, że wprowadził do obrotu szkodliwe substancje psychoaktywne oraz środek zastępczy (tzw. dopalacz) o nazwie Hexen, przekazując je siedemnastu osobom, które w następstwie zażycia tych środków doznały zatrucia organizmu i wymagały hospitalizacji.

Przypomnijmy. Do zatruć doszło na początku czerwca ubiegłego roku na terenie Trzebiatowa. 4 i 5 czerwca  2018 r. do gryfickiego szpitala trafiło kilkanaście osób, u których zdiagnozowano ostre zatrucie organizmu spowodowanych zażyciem narkotyków. 

W sprawie został zatrzymany Aleksander N. z Trzebiatowa. To jego poszkodowani wskazali jako osobę, która rozprowadzała narkotyki. 5 czerwca ub. r. Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek prokuratora zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt, w którym pozostaje do dziś.

Aleksander N. nie przyznał się do przedstawionych jemu zarzutów. Nie był wcześniej karany sądownie. Proces dilera z Trzebiatowa odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Oskarżonemu grozi nawet do 15 lat więzienia.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia